کد خبر: آمادگی-۴۷-درمانگاه-حاشیه-مشهد-برای-پذی
۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۸

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر علی اصغر انجیدنی افزود: تعداد کل درمانگاههای خصوصی و خیریه در نظر گرفته شده برای درمان بیماران مشکوک به کرونا در مشهد ۱۴۵ مرکز است که در تمامی مناطق این کلانشهر استقرار دارند.

وی ادامه داد: تمامی این درمانگاهها به ۲۲ مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته ویژه کرونا در مشهد متصل هستند و اطلاعات بیماران مراجعه کننده به آنها در سامانه سینا به ثبت می رسد.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده تست کرونا برای بیماران بر اساس اولویت در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت به طور رایگان انجام می شود.همچنین این خدمت در درمانگاه های حاشیه شهر نیز به طور رایگان ارائه می شود.

وی افزود: اجرای طرح سطح بندی بیماران نقش موثری در کاهش بار بیمارستان ها و ازدحام در این مراکز دارد که در این راستا ۱۹ درمانگاه تخصصی در سطح ۲ و بیمارستانهای مشهد در سطح سه به بیماران کرونایی خدمات دهی می کنند.

دکتر انجیدنی ادامه داد: شهروندان در صورت بروز علائم مشکوک به کرونا می توانند از طریق تماس با شماره ۱۹۱ از نشانی مراکز خدمات جامع سلامت یا درمانگاه های ارائه دهنده خدمات سطح یک با توجه به محل سکونت خود مطلع شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha