کد خبر: ابتلای-بیش-از-۱۵۰-هزار-نفر-به-کروناویرو
۱۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۶
ابتلای بیش از ۱۵۰ هزار نفر به کروناویروس در فارس

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۵۰۴ هزار و ۶۸۳ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۵۰ هزار و ۲۵۳ مورد مثبت شناسایی شده است.

او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۳۸ هزار و ۸۱۶ نفر اعلام کرد.

دکتر حسینی با اشاره به بستری هزار و ۸۵۰ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۳۱۹ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

وی گفت: متاسفانه ۲۸ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به دو هزار و ۵۸۹ نفر رسیده است.

این مقام مسوول در دانشگاه  علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور، می تواند از ابتلا به کروناویروس پیشگیری کند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha