کد خبر: اجرای-طرح-نذر-آب-۳-در-۴استان-کشور-از-نیم
۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۶
اجرای طرح نذر آب ۳ در ۴استان کشور از نیمه شهریور/ مشارکت ۱۲ استان در این طرح

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح «نذر آب ۳» در تابستان امسال، گفت: برای سومین سال متوالی جمعیت هلال احمر اجرای طرح نذر آب را در مناطقی که دچار مشکلات آبی هستند در دستور کار دارد.

وی با تاکید بر اینکه در ۲ ساله گذشته کاروان سلامت در قالب طرح نذر آب در نواحی کم برخوردار استان سیستان و بلوچستان اجرایی شد افزود: امسال این طرح از نیمه شهریور تا هفته اول مهر در استان‌های جنوب و جنوب شرقی شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان اجرایی خواهد شد.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، در سال جدید با محدودیت‌هایی در خصوص این طرح روبرو شدیم که امسال این طرح با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

دکتر همتی از مشارکت ۱۲ استان در این طرح خبر داد و افزود : در طرح نذر آب ۳، سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی( با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اجرایی می‌شود.

وی افزود: همانطور که در سال‌های گذشته این طرح با کمک‌های مردمی انجام شد و با یاری هموطنان در کل کشور موفق به آب رسانی به مناطق محروم کشور شدیم، امسال نیز نذر آب را با ظرفیت مردمی اجرا خواهیم کرد.

یادآور می‌شود طرح نذر آب از ۲ سال پیش و به دنبال بحران خشکسالی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور، با هدف تامین آب شرب مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال احمر اجرا شده است. در این طرح علاوه بر آب‌رسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی، اموری از جمله حضور داوطلبانه پزشکان و ویزیت رایگان مردم، توزیع بسته‌های معیشتی و غیره نیز انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha