کد خبر: از-آموزش-رایگان-به-بانوان-تا-ایجاد-شغل-ب
۲۳ آبان ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۸
از آموزش رایگان به بانوان تا ایجاد شغل برای دختران کم‌توان ذهنی

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامتب به نقل از  روابط عمومی شبکه پنج سیما،خانم حسین بانوی کارآفرین و از ساکنان شهرری، در برنامه《سلام تهران》درباره آغاز فعالیت‌های خود گفت: من در خانواده‌ای هنرمند متولد شدم. گل‌آرایی روی پارچه و خیاطی را از مادرم آموختم. به پیشنهاد او سایر مهارت‌های خیاطی را هم یاد گرفتم و در نهایت مدرک مربی‌گری خود را دریافت کردم.

وی با بیان اینکه بعد از تولد فرزندانم، برای چند سال خیاطی را کنار گذاشتم افزود: بعد از بزرگ‌تر شدن بچه‌ها، کارم را مجددا با یک مزون کوچک آغاز کردم. هرکدام از مشتری‌هایم که می‌آمدند، می‌گفتند ما هم دوست داریم که یک منبع درآمد داشته باشیم. صحبت‌های آنها باعث شد تا من فضای کوچکی را اجاره و چند چرخ خیاطی هم تهیه کنم. باتوجه به اینکه بانوان آن منطقه در پرداخت شهریه برای کلاس‌ها مشکل داشتند، خیاطی را به صورت رایگان به آنها آموزش دادم.

این کارآفرین با اشاره به اینکه کارمان را از دوخت ‌های ساده آغاز کردیم، ابراز داشت: اعضای کارگاه به مرور به ۳۰ نفر رسید، طوری بود که دیگر ظرفیت پذیرش عضو جدید نداشتیم. تعدادی هم با چرخ خیاطی‌هایشان در منزل کار می‌کردند.

وی ادامه داد: در یک محدوده‌ای از شهرری، وضع مالی خانواده‌ها اصلا خوب نبود، در نتیجه یک فضای ۸۰ متری در آنجا تهیه و نمونه کارگاه قبلی را در آن محدوده هم راه انداختم. به مرور تولیدی‌های کوچک آنجا شکل گرفت و بانوان مزون‌های کوچک خود را دایر کردند. در حال حاضر تعدادی از دختران معلول ذهنی هم در کارگاه‌ها مشغول انجام کارهای بسته بندی هستند.

خانم حسین در پاسخ به اینکه آیا در این مسیر حمایتی از شما صورت گرفت یا خیر، بیان کرد: در این مسیر سختی زیاد کشیدم و هزینه اجاره فضای کارگاه را از طریق وام تهیه می‌کردم و حمایت بسیار کم بود.

گفتنی است برنامه «سلام تهران» برنامه صبحگاهی گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت ۶:۳۰ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و... با اجرای مصطفی امامی روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha