کد خبر: از-مصرف-گرس-و-علف-تا-کشته-شدن-100سلول-مغزی-ت
۱۱ مهر ۱۳۹۵،‏ ۱۱:۰۱

کارشناس و پژوهشگر اعتیاد هشدار داد: عده‌ای بر این باورند که گُل، گراس و علف اعتیادآور نیستند، در صورتی که مصرف علف و گراس صدهزار سلول مغزی را با هر بار مصرف می‌کشد.

دکتر هومان نارنجی ها در گفتکو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سلامت اظهار داشت: به  تدریج در پی مصرف گرس و علف حافظه فرد دچار اختلال و همچنین عقیمی جنسی می‌شود و در دراز مدت نیز دچار سرطان ریه خواهند شد.

وی تأکید کرد: سرطان ریه که در پی مصرف علف و گراس ایجاد می شود 5برابر سیگار است و یک رول پیچ مصرف گل معادل 20 نخ سیگار جرم وارد ریه می کند، از دست دادن حافظه و اختلالات جدی از این دست هم افراد مصرف کننده را در دام خواهد انداخت.

نارنجی ها درباره تبعات جدی شیشه تصریح کرد: شیشه ماده ای است که فرد را در دراز مدت دچار افسردگی شدید می کند، انگیزه و حرکت را از بین می برد و توانایی های تمرکز تقریبا به صفر می رسد و فرد به هذیان و اختلالات جدی روانپزشکی نیز مبتلا می شود.
کارشناس و پژوهشگر اعتیاد تأکید کرد: نکته مهم آن که یکبار مصرف شیشه می تواند اعتیادآور باشد به همین دلیل جوانان باید به شدت آگاه باشند که حتی یک بار هم آن را مصرف نکنند.

وی همچنین اضافه کرد: زمان طلایی مصرف شیشه چیزی حدود یک سال است و بعد از این مدت فرد به اندازه ای افول پیدا می کند که تمام زندگی، کارایی و توانایی های فرد را از وی سلب می کند، به همین دلیل تأکید می کنیم که جوانان از مصرف شیشه اجتناب نمایند.

 

کد خبرنگار: 410100

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha