کد خبر: ایجاد-۵۰-کمپ-ترک-اعتیاد-ویژه-زنان-معتاد
۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۷

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) فرید براتی سده گفت: سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد در کشور همواره پیرو سیاست هایی است که از دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر به دستگاه های فعال در این حوزه ابلاغ می شود.

وی با اشاره به این که بهزیستی، وزارت بهداشت و اداره کل زندان ها از جمله مهم ترین ارگان های مربوط به موضوع درمان اعتیاد در کشور هستند، اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور همواره به دلیل تنوع ارائه خدمات، مراکز متعددی را در سطح کشور دارد که در زمینه بهبود و بازتوانی افراد دچار اختلال مصرف مواد مخدر فعالیت می کنند.

معاون مرکز توسعه و پیشگیری درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: مراکز ترک اعتیاد به صورت میان مدت، سرپایی و کوتاه مدت در زمینه درمان اعتیاد در کشور فعال است.

براتی تصریح کرد: بدون شک بخشی از خدمات سازمان بهزیستی در زمینه درمان اعتیاد به زنان معتاد ارائه می شود، به طوری که امروزه از میان تمام کمپ های موجود 50 کمپ ترک اعتیاد در کشور به صورت اختصاصی برای زنان به کار گرفته می شوند.

وی افزود: سازمان بهزیستی در حال حاضر آمادگی دارد تا با توجه به شرایط و نیاز هر استان و درخواست متقاضی تاسیس کمپ، مجوزهای لازم برای فعالیت های درمان اعتیاد را صادر کند.

براتی سده گفت: در حال حاضر یکهزار و 128 کمپ درمانی اعتیاد فعال در کشور فعالیت می کند و در سال گذشته حدود 5 هزار و 450 نفر از زنان معتاد در کمپ های سازمان بهزیستی پذیرش شده اند. وی همچنین افزود: اگر کمپ ها و مراکز درمانی ترک اعتیاد بهزیستی که مجوز دارند وجود نداشتند، بسیاری از معتادان کشور امروزه به معتادان متجاهر تبدیل شده و به خانواده های خود آسیب های بسیاری را وارد می کردند.(فارس)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha