کد خبر: با-استخدام-های-جدید-50-درصد-پست-های-سازما
۱۳ مرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۱۸

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر گفت: با استخدام های جدید 50 درصد پست های سازمانی پایگاه های امدادی و شعب شهرستانی جمعیت تکمیل می شود.

 


به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر ابوالقاسم گرجی در جمع اعضای شورای معاونین جمعیت فارس با اشاره به سیاست جمعیت مبنی بر چابکی و چالاکی ستاد و تقویت حوزه صف به ویژه پایگاه های امدادی و شعب شهرستانی، اظهار کرد: در استخدام های جدید، مدرک دانشگاهی و برخورداری از توانایی ها و مهارت های لازم به عنوان یک شاخص لحاظ شده است و اعتقاد داریم نیروهایی باید به استخدام جمعیت درآیند که بتوانند با کارآیی و اثربخشی بیشتری نسبت به دیگران، به مردم خدمت کنند.
وی برگزاری آزمون استخدامی جمعیت هلال احمر توسط سازمان سنجش را برطرف کننده هرگونه شبهه در زمینه سوگیری و تبعیض عنوان و تصریح کرد: با استخدام های جدید 50 درصد پست های سازمانی پایگاه های امدادی و شعب شهرستانی به عنوان پیشانی عملیاتی جمعیت، تکمیل می شود و شمار کارکنان جمعیت در سراسر کشور به بالای 9 هزار نفر می رسد.
به گفته گرجی نیروهای داوطلب ایثار در صورت برخورداری از مدرک دانشگاهی مرتبط و شرایط احراز پست های سازمانی مورد نیاز جمعیت هلال احمر، بدون آزمون و به صورت موردی استخدام می شوند.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر تاریخ برگزاری آزمون استخدامی این جمعیت را 29 مرداد ماه جاری اعلام کرد و افزود: 5 درصد مجوزهای استخدامی جدید مربوط به استان فارس است که با توجه به وسعت و جمعیت و همچنین جایگاه این استان در بین 3 استان اول کشور، اختصاص منابع انسانی، مالی و تجهیزاتی، باید مطابق با ظرفیت ها و نیازمندی های استان باشد.
گرجی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای افزایش میزان حقوق کارکنان جمعیت هلال احمر و مصوبات شورای عالی در این زمینه، اظهار امیدواری کرد که پرداخت ها و دستمزدهای این جمعیت در آینده، وضعیت رفاهی کارکنان را در مقایسه با گذشته بهبود بخشد.
وی از راه اندازی نرم افزار حسابداری تعهدی در جمعیت هلال احمر به منظور هماهنگی و پیوستگی در خدمات پشتیبانی، مالی و اداری خبر داد و افزود: برخی از قابلیت های این نرم افزار به استان ها اعلام شده است و در آینده نزدیک تمامی آیتم های آن کاربردی خواهد شد و برای تمامی استان ها از شهریور ماه لازم الاجرا می شود.


رتبه دوم جمعیت هلال احمر در بخش جذب  موقوفات 
گرجی در ادامه به تلاش جمعیت هلال احمر برای احیاء و ساماندهی املاک و مستغلات و درآمدزایی آن ها اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر بعد از سازمان اوقاف و امور خیریه، بیشترین موقوفات کشور را در اختیار دارد که این امر به نوبه خود نشانگر اعتماد عمومی به جمعیت و عملکرد مطلوب آن است.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر از اختصاص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام در استان ها خبر داد و سهم فارس در این خصوص را 62 میلیارد ریال ویژه 11 طرح عمرانی اعلام نمود که در صورت تخصیص 100 درصدی بودجه، تامین خواهد شد.
وی بر عدم ورود مستقیم جمعیت مرکز به حوزه اجرایی تاکید و اظهار کرد: حوزه ستادی جمعیت مرکز وظیفه سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت بر اجرا را دارد و اجرای برنامه ها تنها بایستی در استان ها صورت گیرد.


راه اندازی 5 مرکز فیزیوتراپی مادر در استان های بزرگ
وی همچنین به برنامه جمعیت هلال احمر برای احداث و راه اندازی 5 مرکز فیزیوتراپی مادر در استان های بزرگ کشور با همکاری های بین المللی اشاره و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر نباید به وظایف درمانی موازی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ورود کند بلکه باید مراکز فیزیوتراپی تحت پوشش خود را برای ارائه خدمات کلینیکی مانند ساخت ارتز و پروتز ویژه معلولان حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی و ... اختصاص دهد.
در ابتدای این نشست، معاونان و مدیران ستادی جمعیت هلال احمر فارس اهم مسائل و دیدگاه های حوزه های کاری خود را با معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر در میان گذاشتند.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha