بهره برداری از کارخانه آهک هیدراته چرام در دهه فجر

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار کهگیلویه وبویراحمد، در دیدار با معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره (ایمیدرو) گفت:  مطالعات اطلاعات تفصیلی ۷ هزار کیلومتر مربع از استان توسط ایمیدرو تا پایان شهریور ماه تکمیل می شود و تا اتمام این مطالعات وضعیت مناطق امید بخش استان مشخص خواهد شد.

استاندار کهگیلویه افزود: سرمایه گذاران می توانند براساس مطالعات انجام شده در استان حضور پیدا کنند و زمینه سرمایه گذاری براساس طرح های معدنی استان فراهم می شود.

کلانتری بیان کرد: براساس مصوبات جلسه مقرر شد تعداد ۱۴ واحد از معادن غیر فعال استان توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران فعال شود.

استاندار خاطرنشان کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته تا کنون وقفه چند ماه در پروژه آهک هیدراته چرام ایجاد شد که براساس آخرین تصمیمات انجام شده مقرر شد تا دهه فجر امسال این پروژه به بهره برداری برسد.

کلانتری گفت: به منظور تشویق سرمایه گذاران و ایجاد رغبت برای سرمایه گذاران در پروژه فسفات چرام مقرر شد بخش مهمی از زیر ساخت های فسفات چرام از جمله تامین برق فسفات این شهرستان که هزینه ای بیش از ۱۵ میلیارد تومان در بردارد توسط ایمیدرو انجام شود و استان هم در بخش تامین گاز همکاری لازم را به عمل آورد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های استان در حقیقت استفاده بهینه از ظرفیت معادن موجود است.

وی عنوان کرد: مقرر شد باتوجه به ظرفیت های منطقه در بخش های گچ، سلستین و بوکسیت مطالعات توجیهی، فنی و اقتصادی این پروژه ها حداکثر تا یک ماه آینده توسط ایمیدرو تهیه شود.

به گفته حسین کلانتری در صورتی که امکان احداث کارخانجات مرتبط با این صنایع معدنی فراهم باشد نسبت به احداث کارخانجات مربوطه با همکاری بخش خصوصی اقدام شود.

کلانتری بیان کرد: مقرر شد بعضی از مشکلات معادن استان در نشستی با حضور وی و در دیدار  با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بررسی و برطرف شود.

کد خبر بهره-برداری-از-کارخانه-آهک-هیدراته-چرا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =