کد خبر: بودجه-1400-از-سند-بالادستی-برنامه-راهبردی-140
۲۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۵
بودجه 1400 از سند بالادستی برنامه راهبردی 1405 تبعیت می کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت در اصفهان،مدیرکل برنامه ریزی و بودجه شهرداری اصفهان در مورد رویکردهای بودجه شهرداری اصفهان برای سال آینده اظهار کرد: بودجه از سند بالادستی خود که برنامه 1405 است، تبعیت می کند و با توجه به اینکه سال آینده سال اول برنامه راهبردی اصفهان 1405 ( ششمین برنامه پنج ساله شهر اصفهان) است، طبیعتا باید به هدف گذاری برنامه توجه شود؛ هرچند در سال آینده باید یک سری پروژه های نیمه تمام شهر به پایان برسد، بنابراین تکمیل طرح های نیمه تمام در اولویت بودجه است.

ابراهیمی گفت: باید به هدف گذاری های کلان برنامه 1405 مانند کاهش آلودگی هوا، توسعه گردشگری و ..... در تدوین بودجه 1400 توجه بیشتر داشته باشیم و این موضوعات در بودجه های سال های آتی مورد توجه بیشتر باشد.

وی با اشاره به فرآیند تدوین بودجه سال 1400 شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر ما در میانه فرآیند تدوین بودجه سال 1400 شهرداری اصفهان قرار داریم و جلسات بررسی کارشناسی و سیاست گذاری اولیه در حال. برگزاری است.

این مقام مسئول بیان کرد: هم اکنون پیش نویس پروژه های شاخص و مهم نیز در حال تدوین است؛ این پروژه ها نگاه شهری و فرامنطقه ای دارد و نیاز است همه معاونت ها و مناطق با نگاه بین بخشی به صورت مشترک این پروژه ها را مورد بررسی قرار دهند که این روند در جلساتی که در حال برگزاری است، انجام می شود.

وی افزود: برآورد اولیه از درآمدهای سازمان های شهرداری مرکزی انجام شده که بخشی از این درآمدها مربوط به درآمدهای جاری، مستمر و عمرانی است.

ابراهیمی اظهار کرد: براساس زمان بندی صورت گرفته، مهلت قانونی تدوین بودجه شهرداری اصفهان پایان دی ماه است که شهرداری اصفهان در پایان دی ماه لایحه بودجه را به شورای اسلامی شهر اصفهان تقدیم خواهد کرد و شورا به لحاظ زمانی یک ماه فرصت دارد، تصویب بودجه را انجام دهد. امیدواریم شرایط کرونا تشدید نشود و امکان برگزاری منظم جلسات در فرآیند ارسال لایحه و تصویب بودجه وجود داشته باشد.

مدیرکل برنامه ریزی و بودجه شهرداری اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر به موازات بررسی پروژه های شاخص شهری، بودجه سازمان های شهرداری نیز در حال بررسی است و جلسه درآمد سازمان ها مشابه مناطق برگزار شد تا مجموعه بودجه شهرداری اصفهان و سازمان های وابسته در قالب لایحه بودجه تقدیم شورا شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha