کد خبر: تذکر-حافظی-به-شهردار-درباره-حادثه-پلاس
۱۰ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۴۶

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در تذکری از شهردار تهران خواست تا در کوتاه ترین زمان درباره چرایی عدم تخصیص اعتبارات مصوب شورای شهر تهران درباره بودجه سازمان آتش نشانی توضیح دهد.

 

به گزارش خبرگزاري سلامت رحمت اله حافظی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تهران، ضمن تشکر از دولت برای تشکیل هیات ویژه جهت بررسی حادثه پلاسکو، گفت: فردا مراسم تشییع شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو است از این رو مجددا از شهروندان دعوت می کنم تا در این مراسم حضور یابند همچنین از هیات دولت درخواست می کنم ساعت شروع کار ادارات دولتی را با چند ساعت تاخیر تعیین کنند تا شهروندان بتوانند در مراسم تشییع قهرمانان خود حضور یابند و از مقام آنها تجلیل کنند.

 

وی در ادامه صحبت های خود درباره عدم چرایی تخصیص اعتبارات مصوب شورا به سازمان آتش نشانی تذکری به شهردار تهران داد و افزود: در سال 94 از 114 میلیارد تومان دریافتی شهرداری از محل دو درصد عوارض ایمنی ساختمان تنها 40 میلیارد تومان تخصیص صادر شده و 74 میلیارد تومان در محل دیگری هزینه شده است.

 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: در سال 95 نیز از این محل تا این تاریخ، 69 میلیارد تومان وصول شده که تا زمان حادثه 21 میلیارد تومان تخصیص یافته و یک هفته بعد از حادثه این مبلغ به 50 میلیارد تومان رسیده است.

 

حافظی ادامه داد: در مجموع، طی سال های 92 تا 95 از وصولی شهرداری از محل 2 درصد عوارض ایمنی ساختمان ها که 396 میلیارد تومان بوده 197 میلیارد تومان به سازمان آتش نشانی پرداخت شده و 198 میلیارد تومان پرداخت نشده است از این رو شهردار در کوتاهترین زمان ممکن به این تذکر پاسخ دهد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha