کد خبر: تصویب-آیین-نامه-ایمنی-در-تونل-سازی
۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۶
تصویب آیین نامه " ایمنی در تونل سازی"
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،"حاتم شاکرمی" رییس شورای عالی حفاظت فنی در یکصدوشصت و دومین نشست شورای عالی حفاظت فنی ،با تاکید بر اهمیت موضوع سالم سازی محیط کار، گفت: با توجه به شمار قابل توجه کارگاه های دارای مشاغل سخت و زیان آور در سطح کشور و سالم سازی تعداد محدودی از کارگاه های تولیدی ،با انجام اقدامات کارشناسی لازم ، صفت سخت و زیان آور از مشاغل آنان حذف شد .
وی گفت: هرچند این اقدام گامی ارزشمند به شمار می رود اما با توجه به تعداد کارگاه های مشمول سخت و زیان آور کافی نیست.
شاکرمی افزود : متأسفانه بخشی از کارفرمایان به دلایل نگاه کوتاه مدت به فعالیت اقتصادی در زمینه شرایط محیط کار در بنگاه ها تمایلی به استاندارد سازی و سالم سازی محیط‌های کاری ندارند از این رو لازم است مدیران اجرایی استانی به عنوان روسای کمیته های سخت و زیان آور به این مهم توجه و برای اصلاح این رویکرد اقدام کنند .
معاون ر‌وابط کار وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی اظهار کرد : با اصلاح این رویکرد می توان به نتایج مثبتی از جمله کاهش هزینه های تولید ، کاهش آسیب ها ، بیماریهای شغلی ، افزایش بهروری و کمک به ثروت ملی دست یافت .
وی با اشاره به ضرورت ایجاد و عوامل انگیزشی به کارفرمایان به منظور اصلاح شرایط محیط کار خود از جمله پذیرش هزینه‌های تخصیص یافته از سوی کارفرمایان برای ایمن سازی محیط های کاری در ردیفی به عنوان پرداخت های مالیاتی تصریح کرد : پیگیری واجرای این موضوع می تواند گامی موثر در کمک به کارفرمایان در ارتقای ایمنی محیط کار و صیانت از کارگران کشور باشد .
شاکرمی تصریح کرد : اعضای شورای عالی حفاظت فنی به ویژه تشکل های کارفرمایی و کارگری و صاحب نظران در این حوزه برای هم فکری و ارائه راهکارهای عملی در خصوص سالم سازی محیط کار و کاهش مشاغل سخت و زیان آور در ارائه راهکارهای مناسب می توانند نظرات و پیشنهادهای خود را به این شورا اعلام کنند .
در این نشست "علی مظفری" دبیر شورایعالی حفاظت فنی و مدیر کل بازرسی کار، با مهم ارزیابی کردن این مبحث گفت: این موضوع در قالب ظرفیت اجرای ماده (148) قانون مالیات های مستقیم درخواست شده است و از اعضای شورای عالی حفاظت فنی خواست تا پیشنهادات خود را در راستای توسعه سالم سازی محیط های کار به دبیرخانه شورای عالی حفاظت فنی ارائه کنند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha