کد خبر: خنثی-شدن-تلاش-های-متعدد-رژیم-صهیونیستی
۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۷
خنثی شدن تلاش های متعدد رژیم صهیونیستی برای خرابکاری در برنامه هسته ای ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، ابوالفضل عمویی  با اشاره به نشست امروز 31 فروردین کمیسیون امنیت ملی با رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عصر امروز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با موضوع بررسی خرابکاری در سایت هسته ای نطنز برگزار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: در این جلسه آقای ابراهیم عزیزی، ریاست هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی به سایت نطنز پس از حادثه ۲۲ فروردین ماه، گزارش بازدید هیات از سایت نطنز و پیشنهادهای این هیات برای اصلاح شرایط را به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

وی بیان کرد: دکتر علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی هم در این جلسه توضیحاتی درباره آسیب وارد شده به کابل های انتقال برق سایت نطنز در اثر خرابکاری توسط "رضا کریمی" ارایه کرد.  صالحی گفت که کابل هایی که در این حادثه دچار اختلال شده بود، به سرعت تعویض شده و در حال حاضر برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است.

غنی سازی نظنز متوقف نشده است

این نماینده مجلس با اشاره به صحبت های رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: وی خاطرنشان کرد که به دلیل تدابیر صورت گرفته، غنی سازی در نطنز، هیچ وقت حتی در زمان قطع کابل اصلی برق، متوقف نشده و هم اکنون هم چندین زنجیره سانتریفیوژ در محلی که برق آن دچار آسیب شده بود، مجددا فعال شده است.

توانمندی بومی هسته ای ایران به رخ دشمنان کشیده شد

عمویی بیان کرد: صالحی با تاکید بر اینکه هدف دشمن که توقف غنی سازی در ایران بود که محقق نشد، تاکید کرد که با اتکا به قانون مجلس ما به سرعت، غنی سازی ۶۰ درصد را برای تامین نیازهای داخلی آغاز کردیم و به دشمنان توانمندی بومی کشور را نشان دادیم.

وی اظهار داشت: بر اساس گزارش ارایه شده در این جلسه، دشمنان کشورمان از جمله رژیم صهیونیستی تلاش های مکرری برای خرابکاری صنعتی در برنامه هسته ای ایران داشته اند، که موارد متعددی از آنها با تلاش نیروهای فنی و امنیتی سازمان کشف و خنثی شده است.

عمویی بیان کرد: در ادامه این جلسه، نمایندگان عضو کمیسیون با طرح نظرات خود بر تقویت تدابیر پیشگیرانه حفاظتی در مراکز حساس وابسته به سازمان انرژی اتمی تاکید کردند و خواستار تمرکز در امنیت و حفاظت در سازمان انرژی اتمی شدند. اعضای کمیسیون همچنین از اقدام به موقع دانشمندان هسته ای کشور در غنی سازی ۶۰ درصد در سایت نطنز تقدیر کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه همچنین مقرر شد که با توجه تحولات جاری در موضوعات سیاست خارجی، علیرغم محدودیت های بهداشتی در مجلس، کمیسیون امنیت ملی در هفته های آینده بنا به اقتضا جلسات فوق العاده برگزار کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha