کد خبر: طرح-حمایتی-برای-دانش‌آموزان-تجدیدی-اج
۴ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۴۸

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، نادر جهان‌آرای معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران از اجرای طرح حمایتی از دانش‌آموزان تجدیدی یا نیاز به تلاش بیشتر خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه در کارنامه‌های بین یک تا ۱.۴ دانش‌آموزان ابتدایی در خرداد ماه،  «نیاز به تلاش بیشتر» درج می‌شود، برنامه حمایتی را برای این دانش‌آموزان پیش‌بینی کردیم.

وی با بیان اینکه «نیاز به تلاش بیشتر» به معنای تجدیدی است، گفت:  وقتی کارنامه دانش‌آموزان داده می‌شود، آن دسته از دانش‌آموزان که «نیاز به تلاش بیشتر» در کارنامه‌شان درج شده است به پایگاه‌های طرح حمایتی توسط مدارس هدایت می‌شوند.

جهان‌آرای ادامه داد: در این پایگاه‌ها برنامه یک ماهه با محتوای بسیار منعطف برای ۲ درس فارسی و ریاضی در تمام پایه‌های ابتدایی پیش‌بینی شده است و معلمان علاقه‌مندی نیز در این کلاس‌ها حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تراکم کلاس‌های تابستانی بسیار پایین است و دانش‌آموزان می‌توانند استفاده بهتری از این کلاس‌ها ببرند، اظهار کرد: در شهریور ماه، این دانش‌آموزان توسط معلمان کلاس‌شان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و اگر نمره قبولی بگیرند، به پایه بالاتر می‌روند و اگر دوباره نیاز به تلاش مجدد داشته باشند، تکرار پایه تحصیلی خواهند داشت.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ۵۰ درصد دانش‌آموزان نیاز به تلاش بیشتر عمدتاً پایه اولی هستند، گفت:  ۵۹۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی در شهر تهران تحصیل می‌کنند که ۱۰۳ هزار نفر دانش‌آموز کلاس اولی هستند(فارس)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha