کد خبر: فلوشيپ-مسموميت‌هاي-بالينيتأثیر-استف
۷ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۵۹

فلوشيپ مسموميت‌هاي باليني با اشاره به تأثیر استفاده از عسل در ترمیم زخم‌های عمیق گفت: عسل به دلیل خاصیت ضد التهابی وضدعفونی که دارد، کمک به ترمیم زخم می‌کند.

 

احمد قرباني در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت در مورد تأثیر استفاده از عسل در درمان زخم اظهارداشت:عسل به علت ترکیباتش بسیار مناسب برای ترمیم زخم‌های عمیق است و به دلیل خاصیت ضد التهابی وضدعفونی که دارد، کمک به ترمیم زخم می‌کند.

 

متخصص پزشكي قانوني افزود: اگر در زخم بستر به علت شرایط محیطی و .... پانسمان عسل از نوع کامل آن که دارای پدهای مخصوص و جمع کننده ترشحات است استفاده کنید، کار راحتر بوده و برای بستگان بیمارنیز ساده‌تر است.

 

وی ادامه داد: در زخم‌های معمولی می‌توان از عسل معمولی مطمئن هم استفاده کرد، البته مسئله باز بودن زخم و احتمال عفونت از طریق عسل معمولی بنظرم منطقی است ولی با در نظر گرفتن مکانیسم ضد میکروبی عسل، خیلی در عمل مشکلات دیده نمی‌شود.

 

فلوشيپ مسموميت‌هاي باليني گفت: در طرح تحقیقاتی در417 بیمار دارای زخم شدید و نکروز ناشی از زخم ما توانستیم با استفاده از عسل، مصرف انتی بیوتیک و سایر داروهای تخصصی رو تقریبا به نصف برسانیم.

 

 

قرباني در پایان توصیه کرد: بیمار و یا خانواده آن در مورد استفاده از عسل در درمان و ترمیم زخم باید با پزشک مشورت کرده و بر اساس شرایط جسمانی و فیزیکی از این روش ترمیمی بهره‌مند شوند.

كدخبرنگار41070

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha