کد خبر: قارچ-های-دکمه-ای-خاصیت-ضدسرطانی-دارند
۲۳ آبان ۱۳۹۵،‏ ۹:۱۲

مدیر گروه طب فراگیر پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهی گفت: با همکاری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، مطالعه ای مبنی بر شناسایی پروتئین های دارویی موجود در قارچ های دکمه ای صورت گرفت که می تواند خواص ضد سرطانی داشته باشد.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر علیرضا مجید انصاری مدیر گروه طب فراگیر پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهی، در گفتگو با برنامه «فردای روشن» شبکه رادیویی سلامت بیان داشت: بسیاری از سورس‌های طبیعی که امروزه برای درمان سرطان از آنها بهره گرفته می شود، ریشه در گیاهان دارویی و منابع طبیعی دارد که به عنوان نمونه می توان به قارچ ها اشاره داشت که بسیاری از آنها، خواص دارویی دارند.

مجید انضاری یادآور شد: مطالعات بسیاری در مورد خواص قارچ انجام شده از جمله در مورد قارچ های خوراکی که در رژیم غذایی مصرف می شود.

وی با اشاره به خواص ضد سرطانی قارچ های خوراکی تصریح کرد: تاکنون مطالعه ای در این خصوص انجام نشده و به صورت اختصاصی با همکاری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، مطالعه ای مبنی بر شناسایی پروتئین های دارویی موجود در قارچ های دکمه ای صورت گرفت که می تواند خواص ضد سرطانی داشته باشد.

مجیدانصاری خاطرنشان کرد: با شناسایی مشخصات مولکولی دقیق قارچ های دکمه ای، موفق به دستیابی به ترکیبات اولیه پروتئینی موجود در آن خواهیم شد که تاکنون مطالعه ای در سطح بین الملل در این خصوص انجام نشده است.

 

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha