دکتر هاشمی با بیان این که بیماریهای غیرواگیر مانند بیماریهای قلبی و عروقی و سکته های قلبی عامل 50 درصد مرگ ایرانیان است ، افزود: موضوع سرطان نیز جدی است و باید حتما پیشگیری و اصلاح سبک زندگی در صدر برنامه های مردم قرار گیرد.


به گزارش خبرگزاری سلامت  دکتر سید حسن هاشمی بعد از جلسه مشترک با معاون سیما و مدیران شبکه های سیما و در گفت و گو با برنامه" شما و سیما" در مورد مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست گفت: در این جلسه از مسولان سیما خواستیم که از فرصت مسئولیت خود در جهت فرهنگسازی بیشتر، توانمند سازی مردم ایران برای ارتقای بهداشت عمومی استفاده کنند.


وزیر بهداشت همچنین پیشگیری از بدآموزیهایی که ممکن است در قالب سریال و فیلم برای جامعه وجود داشته باشد و یا اتفاقاتاتی که ممکن است برای جوانان و یا علاقه مندان برنامه های صدا و سیما الگو قرار گیرد را مورد تاکید قرار داد و گفت: صدا و سیما برنامه های زیادی تولید می کند که می تواند برای ایجاد رفتارهای سالم مفید باشد.
دکتر هاشمی افزود: در این زمینه موضوع سلامت روان اهمیت دارد و طبیعی است صدا و سیما می تواند در کاهش بار بیماریهای مربوط به این حوزه بسیار موثر باشد .
وزیر بهداشت گفت: در این نشست در فضایی صمیمانه از همکاران عزیز خود در صدا و سیما خواستیم که به مباحث سلامت، غذا، ضرورت تحرک ، بیماریهای غیرواگیر و عوامل پرخطر توجه بیشتری داشته باشند و قول های خوبی در این زمینه داده شد .
وزیر بهداشت در ادامه از همکاری و حمایتهای صدا و سیما از طرح تحول سلامت در طول سه سال گذشته قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این همکاریها ادامه یابد و بتوانیم ادامه کار را به پیش ببریم.


دکتر هاشمی با بیان این که بیماریهای غیرواگیر مانند بیماریهای قلبی و عروقی و سکته های قلبی عامل 50 درصد مرگ ایرانیان است ، افزود: موضوع سرطان نیز جدی است و باید حتما پیشگیری و اصلاح سبک زندگی در صدر برنامه های مردم قرار گیرد.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: بخشهایی از این طرح که باعث رضایتمندی مردم شده است ، می تواند در جهت امید بخشی کمک کننده باشد .


دکتر هاشمی در ادامه به موضوع جامعه پزشکی اشاره کرد و گفت: مانند مقوله امنیت، در مورد پزشک هم نباید نگاه امیدوارنه و مثبت مردم از آن سلب شود.
وی گفت: بخشی از درمان اعتماد مردم به پزشک و گروه پزشکی است و باید از این موضوع مراقبت شود و البته در این زمینه تند رویهایی در سالهای گذشته صورت گرفت که مطلوب نیست .

وزیر بهداشت حوزه سلامت را به " کشتی" تعبیر کرد و گفت: همه ما سرنشینان کشتی هستیم و اگر کسی با اعمال و یا مواضع خود آن را سوراخ کند به همه آسیب خواهد رسید و متاسفانه رفتارهایی را شاهد بودیم که شاید می شد به گونه ای عمل کرد که موجب بی اعتمادی مردم نشود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha