کد خبر: قطع-خودسرانه-دارو-در-تعطیلات-ممنوع
۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۱۰

رییس انجمن آترواسکلروز ایران گفت: بیماران قلبی در مسافرت‌های نوروزی به هیچ عنوان نباید از مصرف به موقع داروها و دقت به توصیه‌های پزشک معالج غافل شوند.

دکتر مسعود قاسمی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت بیان داشت: در بسیاری از مواقع بیماران قلبی و عروقی به دلیل مواجه با دوستان و اقوام به صورت خواسته یا ناخواسته از مصرف داروها خودداری می‌کنند یا دوز داروها را تغییر و به توصیه‌های غیر تخصصی عوامل غیرمتخصص گوش می‌دهند که این امر به طور جدی می‌تواند خطرآفرین باشد.
وی خاطرنشان کرد: در واقع امکان دارد در تعطیلات نوروز به اندازه‌ای در غذاها، میزان فعالیت و میزان خواب روزانه و شبانه تفاوت‌هایی ایجاد شود. حال آن که ثابت شده بیماران قلبی دچار تنگی رگ‌های قلب، درجاتی از نارسایی‌های قلب، فشارخون بالا و مواردی از این دست به هیچ عنوان نباید برنامه غذایی و مصرف داروها را تغییر دهند.
متخصص بیماری‌های قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی و والولوپلاستی تصریح کرد: بیماران قلبی با حفظ روحیه مسافرت، برنامه های دارویی‌شان را به صورت مرتب تعقیب کنند و به اوامر افراد غیرمتخصص و غیر موثر در موضوع بیماری به هیچ عنوان توجه نکنند و روش صحیح و علمی را که قبلا به آنها توصیه شده نیز رعایت فرمایند.

 

کد خبرنگار: 410100

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha