کد خبر: نظام‌مندی-الگوهای-موثر-در-دستورالعمل
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶،‏ ۹:۴۱

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به جمع آوری کمک های مردمی در شریط اضطرار و عادی به عنوان وظیفه ذاتی سازمان متبوعش طبق اساسنامه جمعیت، گفت: بزودی صندوق های جدید و بسترهای نرم افزاری برای جذب حداکثری مشارکت های مردمی طراحی می شوند.

 به گزارش خبرگزاري سلامت ، رضا اندام  در دومین نشست تخصصی تدوین دستورالعمل جمع آوری کمک های مردمی این سازمان که با حضور معاونان سازمان و  معاونان داوطلبان استان های تهران و البرز  برگزار شد، در خصوص چرایی اعتماد مردم به این سازمان اظهار کرد: تصویری که  از جمعیت هلال احمر در ذهن مردم نقش بسته ناشی از عملکرد آن است و نظارت به عنوان مولفه مهم پایداری و قوام این سازمان بشردوستانه در ارائه خدمات است.

وی توضیح داد: در مرحله نخست با همکاری طراحان متخصص سعی شده است صندوق هایی منحصر بفرد که بخوبی نشان دهنده جایگاه این سازمان عام المنفعه بین المللی باشد در جهت جمع آوری به شیوه سنتی  طراحی و نیز در مرحله بعدی بسترهای نرم افزاری جدیدی با  کمک فناوری های روزآمد برای سهولت دسترسی و بهره وری زمانی شود.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تصریح  کرد:  مهم ترین راهکار این دستورالعمل معرفی الگوهای مفید و برتر برای نظام مند کردن روند جمع آوری است که در آن می توان انتظار داشت هر کس بتواند  با هر توان مالی در پروژه های عام المنفعه جمعیت مشارکت جوید و از طرفی سازمان نیز می تواند برای ارتقای سطح رفاه و دسترسی به آموزش های لازم و تحقق جامعه ای تاب آور در برابر مخاطرات روزانه و سالانه خود از پیش برنامه‌ریزی بهتری نماید و نتیجه تقریبا همان باشد که مورد انتظار جامعه است  و بی تردید  این شرایط می‌تواند بستری برای ایجاد جامعه ای ایمن تر باشد.

وی با اشاره به این‌که برگزاری نشست های هم اندیشی برای تدوین دستورالعمل ها و برنامه های آتی سازمانی  جلوه‌ای از مسئولیت و مشارکت اجتماعی است، تصریح کرد: تمامی خیرین داوطلب ، نیکوکاران و معاونان داوطلبان از تمام  استان ها می توانند در این زمینه ایفای نقش کنند . گرچه تاثیر و  میزان مشارکت داوطلبان در گروه های مختلف  ممکن است متفاوت باشد،  اما  دستورالعمل های سازمان ،چارچوبی برای عمل همه آنان و نيز دربرگيرنده افراد علاقمند به همکاری با جمعیت است .

اندام هدف از این نشست ها را بازنگری در آیین نامه های جاری و تبیین دستورالعمل های جدید برای ارایه خدمات بهتر در حوزه های مربوط به سازمان داوطلبان دانست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha