کد خبر: نیروی-انتظامی-مرجع-و-سخنگوی-مردم-است
۳۰ مرداد ۱۳۹۹، ۱۶:۴۵

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در  کمیسیون عملیات ناجا که با محوریت خراسان رضوی در سالن شهید سردار "قاسم سلیمانی" ستاد فرماندهی انتظامی خراسان رضوی برگزار شد، گفت: خداوند توفیق داد در استان خراسان رضوی و کنار بارگاه ملکوتی امام رئوف حضور پیدا کنیم و به خادمان نظم و امنیت در این استان، "خدا قوت بگوییم.

 جانشین فرمانده ناجا افزود: از ابتدای امسال  بیش از 400 تن مواد مخدر در کشور کشف شده که نشان از افزایش چشمگیر کشفیات مواد مخدر است.

وی به ضرورت افزایش هزینه جرم در پیشگیری از جرایم نیز اشاره و تصریح کرد: هزینه جرم، باید متناسب با جرایم افزایش یابد تا اثر بازدارنده داشته باشد در غیر این صورت این مسئله باعث افزایش وقوع جرایم می شود که در این زمینه خلاءهای قانونی باید مطالعه و مرتفع شوند.

این مقام عالی انتظامی کشور گفت: مسئول سازی در بررسی و پیشگیری از جرایم و آسیب ها نیز از دیگر موضوعات اساسی است که در کنار تشدید مجازات ها از مطالبات اصلی پلیس محسوب می شود.

وی سرقت را یکی از دغدغه های جدی مردم عنوان و بیان کرد: در حوزه سرقت نیز اگر دو علت موثر وقوع این جرم برطرف شود از دغدغه های مردم در این حوزه کاسته خواهد شد. یکی توجه به زیر ساخت ها و دیگری تهیه پیوست ایمنی در اخذ پروانه ساخت و سازها است که باید به صورت قانون دربیاید .

سردار رضایی بر ضرورت رعایت ساز و کارهای امنیتی و انتظامی در بحث ساخت و سازها و تولید خودروهای داخلی تأکید کرد و گفت: پیروی از این ساز و کارها به طور قطع برای پیشگیری  از جرایم  موثر است و به دنبال آن نیز احساس امنیت در جامعه افزایش چشمگیری خواهد داشت.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه تهدیدات امنیتی دشمن خنثی شده است، تصریح کرد: مقابله با تهدیدات اخلاقی دشمن نیازمند بسیج همگانی است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی دارای تجربه و روحیه انقلابی است و در راستای پاسخ به مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با جدیت و تمام توان گام بر می دارد.

وی مدیریت انقلابی و اسلامی را مدیریت مبتنی بر اخلاق، تعهد و برگرفته از انقلاب  اسلامی، مکتب عاشورا و بعثت دانست و خاطر نشان کرد: شاخصه مهم پلیس که زمینه پیشرفت و تعالی این خادمان نظم و امنیت را فراهم ساخته فرماندهی مبتنی بر اخلاق مداری است که در این زمینه باید از همه فرماندهان و مسئولان و کارکنان انتظامی و تمامی سربازان خدمتگزار در جای جای کشور تشکر کرد.

فرهنگ پیشگیری باید نهادینه شود

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با تقویت نگهبانان محله و استفاده هوشمند از ظرفیت های عمومی باید فرهنگ پیشگیری نهادینه شود و در این راستا آنچه بسیار مهم است مسئول سازی در بررسی و پیشگیری ار وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی است. اما مهمتر از آن افزایش هزینه جرم است که در پیشگیری از وقوع جرایم تأثیرگذار خواهد بود.

سردار رضایی تصریح کرد: امروز ناجا افتخار دارد بگوید موثرترین مؤلفه در امنیت ملی و روابط بین الملل بوده و صاحب نظر در تامین امنیت کشور است.

وی در ادامه گفت: نیروی انتظامی، انقلابی و ولایی و جهادی به وظایف خود عمل می کند و در بحث مقابله با اراذل و اوباش که باعث می شوند آرامش مردم خدشه دار شود ناجا قاطعانه وارد میدان می شود و به هیچ وجه کوتاهی نکرده و در چارچوب قانون برخورد محکم خواهد داشت.

سردار رضایی تاکید کرد: باید با اقدامات صیانتی، آموزشی و مدیریتی، کارکنان نیروی انتظامی متعهد و پرچم دار ولایت بوده و با دوری از محرمات و حفظ فرهنگ رزمندگان دفاع مقدس، الگوی جامعه  و بستر ساز ظهور باشند.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: کارکنان نیروی انتظامی مزین به مدال مجاهدان فی سبیل الله هستند و باید در همه زمینه ها  نمونه باشند.

جانشین فرمانده ناجا در این کمیسیون که با حضور معاونان عالی رتبه ناجا و مشارکت فرماندهان انتظامی شهرستان های  خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار ش، گفت: از پلیس خراسان رضوی در حوزه عملیات به خاطر کسب رتبه برتر کشوری و موفقیت های به دست آمده تشکر می کنم.

در ابتدای این جلسه سردار "حسین ساجدی نیا" معاون عملیات ناجا، سردار "محمدکاظم تقوی" فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی و تنی چند از معاونان ناجا گزارشی از حوزه های مأموریتی خود ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha