وزیر بهداشت در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان نیشابور و افتتاح و بازدید از پروژه های بهداشتی و درمانی، در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.
به گزارش  خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، در این جلسه ابتدا دکتر عظیمی نژاد رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گزارشی از زیرساخت های موجود و اقدامات انجام شده در سه سال گذشته ارائه کرد و پس از آن نمایندگان مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی انتظارات خود را مطرح کردند.
وزیر بهداشت در پایان این جلسه از شفیعی و خانواده مرحوم داودی، دو تن از خیرین سلامت شهرستان نیشابور تجلیل کرد.
مسئولان شهرستان نیشابور نیز نشان سیمرغ فیروزه ای را تقدیم دکتر هاشمی کردند تا از این پس وزیر بهداشت شهروند افتخاری نیشابور باشد همچنین قاب یادبودی از مقبره خیام به دکتر هاشمی و دکتر ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت اهدا شد.
در پایان مراسم نیز فهرستی از نیازمندی ها و درخواست های مردم نیشابور که بر روی لوح مخصوصی خطاطی شده بود تحویل وزیر بهداشت شد.
دکتر هاشمی در حاشیه این مراسم در خصوص واردات محصولات و بذر تراریخته به کشور گفت: در بحث محصولات تراریخته اتفاقی نیفتاده است که بخواهیم کسی را متهم به خیانت کنیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه نباید مردم را ترساند و حاشیه سازی کرد، افزود: از 10 سال پیش تا کنون هیچ موضوع جدیدی در حوزه واردات و کشت محصولات تراریخته رخ نداده و نخواهد داد و کارشناسان نظرات شخصی خود را وارد رسانه ها نکنند.
دکتر هاشمی تاکید کرد: رسانه ها در انعکاس اخبار مربوط به محصولات تراریخته دقت کنند و باعث نگرانی مردم نشوند و در حوزه برنج نیز هرچه عنوان می شود، شایعه است
وزیر بهداشت در پاسخ سوالی در خصوص بیماران اوتیسم گفت: موضوع به شدتی که گفته میشود، نیست اما من در جریان اقدامات و برنامه ها برای ارائه خدمات به این بیماران هستم و معاون اجتماعی جلساتی با انجمن اوتیسم داشته و می توانید از ایشان اطلاعات بیشتری را کسب کنید.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت نیز در پاسخ به همین سوال، اظهار داشت: بنده جلساتی با خانم لادن طباطبایی و انجمن اوتیسم داشتیم و مشکلات آنها را شنیدم و وزیر بهداشت را در جریان این مشکلات قرار دادم و ارتباط بسیار خوبی را با این انجمن داریم.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: چندی پیش مراسمی را در برج میلاد با انجمن اوتیسم و خانواده های آنان داشتیم و پیش از آن نیز جمعی از بیماران اوتیسم در برنامه خندوانه حضور یافتند که این ناشی از ارتباط مناسب ما با این انجمن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha