به گزارش گروه بهداشت طبنا( خبرگزاری سلامت)،‌ دانشمندان استرالیا دریافتند که وزن بالاتر بدن می‌تواند احتمال مقاومت بدن در برابر برخی از سرطان‌ها را افزایش دهد.

در این تحقیق، تیمی از دانشگاه فلیندرز دریافتند، یک شاخص بالای توده بدنی متوسط ​​یا زیاد (BMI) می‌تواند پاسخ بدن به «atezolizumab»، یک درمان معمول برای سرطان غیر ریه (NSCLC) را تقویت کند.

آنها دریافتند که بیماران با BMI بالا در چهار کارآزمایی پس از درمان با atezolizumab در مقایسه با افراد با وزن متوسط​​، کاهش قابل توجهی در مرگ و میر دارند.

محقق اصلی مرکز نوآوری سرطان در Flinders می‌گوید: نتیجه تحقیقات شگفت‌آور بود زیرا یک BMI بالا با دیابت، سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی در ارتباط بوده است.

وی در بیانیه رسانه‌ای گفت: «این یک نتیجه جالب است و این امکان را برای تحقیق بیشتر در مورد سایر سرطان‌ها و سایر داروهای ضد سرطان ایجاد می‌کند.

مطالعات قبلی مفهومی به نام «پارادوکس چاقی»را کشف کرده  که در آن چاقی با افزایش خطرات ناشی از ابتلا به سرطا‌ن‌های خاص همراه است و به طور غیرمستقیم ممکن است در افراد خاص محافظت کرده و از مزایای بقا بیشتری برخوردار باشد.

مطالعه ما شواهد جدیدی را برای پشتیبانی از این فرضیه ارائه می دهد که BMI و چاقی بالا ممکن است با پاسخ به سیستم ایمنی درمانی همراه باشد».

براساس داده‌های منتشر شده توسط دفتر آمار استرالیا (ABS) در ماه ژوئن، دو سوم بزرگسالان استرالیا، معادل ۱۲.۵ میلیون نفر، از نظر وزن دارای اضافه وزن یا چاقی بودند.

همچنین مشخص شد که یک چهارم کودکان بین 5 تا 17 سال دچار اضافه وزن یا چاقی هستند.

علی رغم نتایج مطالعه، تیم دانشگاه فلیندرز به دلیل سایر مشکلات سلامتی مرتبط با BMI بالا، بر لزوم داشتن یک سبک زندگی سالم برای حفظ وزن طبیعی تأکید کردند.(فارس)

 
کد خبر چاقی-بقای-پس-از-سرطان-را-افزایش-می‌د

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =