کد خبر: کارآمدی-دین-در-عرصه-اقتصاد-را-باید-نشان
۱۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۶
کارآمدی دین در عرصه اقتصاد را باید نشان دهیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف امروز (پنجشنبه ۱۱ آذرماه) که به کاشمر سفر کرده است در مراسم بزرگداشت آیت الله مدرس اظهار داشت: شهید آیت الله سید حسن مدرس به دلیل ترس از خدا و نترسیدن از هیچکس دیگر و به دلیل اینکه هیچ مصلحتی را جز حق تشخیص نداد، در راه خدا، عزت مسلمانان و مردم گام برداشت. شهید مدرس مجلس را به معنای واقعی تبدیل به خانه ملت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خاطرات خود از همسنگری با مردم منطقه ترشیز در دوران دفاع قدس بیان کرد: رشادت های مردم این منطقه در دفاع از کشور را هیچگاه فراموش نمی کنم و یاد و خاطره شهید آصمی، شهید طاهری و صدها شهید و آزاده و رزمنده دیگر را گرامی می داریم. بیشترین رزمندگان بخش تخریب در دوران دفاع مقدس مربوط به مردم این خطه بودند.

وی افزود: امروز به برکت خون شهدا و مجاهدت حضرت امام خمینی (ره) دین به جامعه آمده و برای پیاده سازی عدالت، دین وارد میدان شده است و در این مسیر فرزندان دلیر این سرزمین مجدداً اسلام را احیا و مسلمین را عزتمند کرده اند. امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان می درخشد که توفیق بزرگی است. مردم با مقاومت، حضور در میدان و خون دادن، انقلاب و ایران را به این نقطه رسانده اند.

قالیباف تصریح کرد: امروز در عرصه مسائل اقتصادی دچار مشکلات و ضعف هایی هستیم و کارنامه قابل دفاعی نداریم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه کاشمر مانند همه کشور ظرفیت های فراوانی دارد، گفت: پیش از این مراسم، با نخبگان این منطقه در حوزه های مختلف صحبت می کردم که همه آنها به آینده امیدوار بودند.

وی با اشاره به اینکه آینده کشور امیدوارکننده است، افزود: چند اشکال جدی داریم که به مسئولان مربوط است، برخی از این مشکلات نیز در مجلس است. اگر مدعی انقلابی بودن هستیم، وظیفه داریم اقدامات لازم را انجام دهیم. کسی که انقلابی است نمی تواند بگوید راهی برای حل مشکلات ندارم و مصمم هستیم در مسیر رفع مشکلات گام برداریم.

قالیباف با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور دور کردن مردم از صحنه کار و تلاش است، اظهار داشت: مهمترین عامل توسعه، منابع انسانی است که با برخی قانونگذاری های نامناسب و بد اجرا کردن قوانین این ظرفیت را از دست داده ایم و به تبع آن مانع از محرومیت زدایی و استفاده از ظرفیت ها شده ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مکلف هستیم مانند دوران دفاع مقدس شبانه روز تلاش کنیم، گفت: پیش از تفکیک استان خراسان، همزمان با توفیق اینجانب برای خدمت در نیروی انتظامی از همرزم های خود که نیروهای مردمی بودند، خواستم تا به تامین امنیت در منطقه کمک کنند، پس از به میدان آمدن آنها در فاصله کمتر از 9 ماه، ناامنی ها خاتمه یافت.

وی افزود: امروز نیز کارآفرینان و سرمایه گذاران منطقه ترشیز باید به میدان بیایند و اجازه ندهند کسی مانع کار شود. در مجلس با هیچکس عقد اخوت نداریم و ایستاده ایم تا کارآمدی دین در جامعه مخصوصاً در عرصه اقتصاد را نشان دهیم.

وی با افزود: باید نشان دهیم مردم و جوانان این کشور ظرفیت حل مشکلات را دارند و در این عرصه می توانند رو به جلو حرکت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون تسهیل صدور مجوزها که در مجلس مصوب شده است، بیان کرد: بر اساس این قانون باید این باب بسته شود که مردم در دوایر بوروکراسی رفت و آمد می کنند، همچنین مطابق مصوبه مجلس در شرایطی که کشور نیازمند استفاده از همه ظرفیت هاست، امضاهای طلایی که مانع کارآفرینی شده نیز جمع می شود. در این قانون مسیر را عوض کردیم و دوایر دولتی باید برای ایجاد کسب و کارها به دنبال مردم بیایند، نه اینکه مردم به دنبال آنها بدوند.

قالیباف با اشاره به اینکه در بحث تنقیح قوانین نیز به سمت ساماندهی قوانین مشکل دار می رویم، گفت: برای یاری به دولت که مسئولیت اجرایی را به دوش دارد، حضور داریم، اما همیشه مانند ناظر دلسوز نسبت به اجرای قانون، در میدان هستیم.

وی تصریح کرد: به غیرت مردم و جوانان کشور مطمئن هستیم و می دانیم اگر صادقانه و خالصانه حرکت کنیم، خداوند همانگونه که تاکنون کمک کرده به شرط اینکه دغدغه مردم را داشته باشیم و رضایت مردم را رضایت خدا بدانیم، به ما امداد می رساند.

رئیس قوه مقننه کشورمان گفت: اگر برای رفع مشکلات معیشتی مردم نیز حرکت کنیم، خدا به ما کمک می کند.

قالیباف افزود: کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه برای اصلاح روندهای غلط اقتصادی است. این کار شجاعت می خواهد و کسانی باید کار را در دست بگیرند که حاضر باشند از آبروی خود نیز بگذرند. اگر یک روز لازم بود خون بدهیم، امروز لازم است خون دل بخوریم و آبرو بدهیم و شجاعانه تصمیم بگیریم.

وی اظهار داشت: باور به سنت های الهی در قلب جوانان دیروز و امروز کشور وجود دارد و امروز در گام دوم انقلاب مکلف به مهیا کردن بستر برای جوانان شایسته هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهمترین وظیفه مجلس این است که در حوزه نقدینگی، خلق پول و افزایش نقدینگی را به سمت تولید و سرمایه گذاری هدایت کند. وظیفه داریم فرآیندی را تعریف کنیم تا تامین مالی حوزه های سرمایه گذاری را به درستی فراهم کند تا همه مردم با هر سرمایه ای در مسیر سازندگی کشور حضور داشته باشند.

قالیباف تصریح کرد: در مجلس دغدغه ما، دغدغه شما است و مطمئن باشید که آثار آن در همکاری با دولت جدید مشاهده خواهد شد. آقای نیک بین نماینده مردم این منطقه در مجلس نیز همانند همه مردم منطقه ترشیز به موضوع جاده شادمهر توجه ویژه دارند تا این دغدغه و واقعیت تلخ، مشکلاتش حل شود.

وی گفت: همه باید تلاش کنیم تا مسیر اصلی حرکت به سمت پیشرفت که لازمه آن تولید ثروت و اشتغال است با استفاده از ظرفیت های منطقه محقق شود و نیازی به مرکز وجود نداشته باشد. در این صورت کسانی که برای سرمایه گذاری می آیند، جاده و ریل را می آورند و بحران آب را نیز با استفاده صحیح حل می کنند، ما نیز تلاش می کنیم تا موانع رفع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: برای رفع مشکلات مسکن نیز در مجلس قانونی را تصویب کردیم که امیدواریم با تلاش دولت و اجرای این قانون، مشکلات بخش مسکن نیز رفع شود./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha