کد خبر: کرونای-انگلیسی-در-۲۸-استان-کشور-به-گردش
۲۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۷
به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر علیرضا زالی روزگذشته (شنبه) درباره وضعیت کرونای استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر مجموع بیماران بستری در بخش های تخصیص یافته به کرونا دو هزار و ۴۱۴ نفر است که نسبت به هفته گذشته حدود ۱۲ درصد رشد را نشان می دهد.
 وی افزود: از این تعداد، ۸۷۲ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند که این آمار نسبت به هفته قبل حدود شش درصد افزایش داشته است.
دکتر زالی ادامه داد: مجموع بیمارانی که ۲۴ساعت گذشته به عنوان بیمار سرپایی مراجعه کرده اند، حدود ۳۵۰۰ نفر است، زیرا معمولا در روزهای تعطیل مراجعه به مراکز بهداشتی کمتر از روزهای عادی است.
 وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت اخیر۲۷۲ بیمار کرونایی نیز از بیمارستان ها مرخص شده اند، یادآور شد: آمار بستری های بیمارستانی و مراقبت های ویژه نسبت به هفته قبل رشد داشته است.
دکتر زالی افزود: به نظر می رسد در این هفته باید منتظر آن باشیم که بین میزان ترخیص و میزان بستری یک توازن منفی ایجاد شود.
وی یادآور شد: در ۲۴ساعت گذشته تعداد بیماران بستری جدید نسبت به بیماران ترخیص شده افزایش یافته است.
 دکتر زالی با بیان اینکه استان تهران با توجه به شاخص ها شهر زرد کرونایی تلقی می شود، گفت: در نوروز عمدتا تهران مبدا سفر است و شاید بالاترین میزان سفرهای نوروزی به تهران اختصاص یابد، بررسی های اخیر نشان داد تعطیلات آخر هفته در طول یک ماه گذشته معمولا بین ۲۷ تا ۳۳ درصد مبدا سفرهای بین شهری استان تهران بوده است و بنابراین ممکن است در تعطیلات نوروزی این عدد نیز افزایش یابد.
 وی این موضوع که تهران عمدتا مبدا سفرهای نوروزی است و کمتر به عنوان مقصد قرار می گیرد را تا حدی باعث افزایش نگرانی ها دانست و افزود: معمولا تهرانی ها برای سفرهای خود شهرها و استان های مختلفی را انتخاب می کنند و تا کنون ۲۸ استان کشور قطعا به ویروس جهش یافته آلوده شده اند.
دکتر زالی با بیان اینکه زودرس ترین آلوده شدن را در استان تهران شاهد بوده ایم، گفت: اگر استان تهران و استان خوزستان را به عنوان بالاترین درصد میزان ورودی و خروجی ویروس جهش یافته کنار بگذاریم، آذربایجان غربی و مرکزی جز استانهایی هستند  که درصد بالایی از ویروس جهش یافته را داشته اند که بخشی از آن به خاطر وضعیت آزمایشگاهی و انجام تست های توالی است.
وی افزود: بنابراین قطعا ما با این سناریوی تلخ رو به رو هستیم که ویروس جهش یافته در کل کشور به چرخش درآمده و امیدواریم که سفرهای نوروزی به گونه ای نشود که در این چرخش مجدد و سویه های مقاوم به درمان مشکل ایجاد کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha