کد خبر: ۶۰-درصد-بازار-دارویی-ms-در-اختیار-شرکت‌ه
۷ آذر ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۵۰

عضو هیات مدیره شرکت بنیان زیست دارو دانش ضمن انتقاد از عدم حمایت دولت از تولیدات داخلی گفت: در حالی که بسیاری از اقلام دارویی بیماری های خاص در داخل تولید می شود، برندهای خارجی با حمایت دولت اقدام به توزیع در بازار می کنند. 

محمدرضا فاضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت اظهارداشت: با توجه به پژوهش های شرکت ها دانش بنیان در زمینه مولکول های جدید دارویی در بخش های سنتز و  فرمولاسیون، اتفاقات خوشایندی در صنعت رخ داده؛ تا جایی که در آینده ای نزدیک شاهد دستاوردهای ارزشمندی در ساخت داروهای خاص خواهیم بود.

 

وی اذعان داشت: فعالیت این شرکت از مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد و در تولید داروهای نوترکیب و بیولوژیک است.

 

عضو هیات مدیره شرکت بنیان زیست دارو دانش گفت: با توجه به این که داورهای مذکور دانش فنی بالایی دارند و ارزش افزوده بسیاری برای کشور دارد، با به روزرسانی دانش برای تولید دارو و استقرار در مرکز رشد و تولید در اسکله کوچک و اخذ مجوز ورود به بازار، موفق به جایگزینی شرکت های مشابه خارجی شدیم.

 

وی خاطر نشان کرد: بر اساس  نیاز بیماران مبتلا به ام اس به دارو و عدم تولید اقلام مورد نیاز در داخل که خروج ارز بسیاری از کشور را به دنبال داشت، تصمیم به تولید داروهای ام اس با کیفیت قابل قبول گرفتیم و موفق شده ایم بیش از 60 درصد بازار توزیع داروهای مذکور را در اختیار داشته باشیم.

 

فاضلی متذکر شد: در حالی که بسیاری از اقلام دارویی بیماری های خاص در داخل تولید می شود، برندهای خارجی با حمایت دولت اقدام به توزیع در بازار می کنند.

كدخبرنگار41070

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha