کد خبر: 177010
۱۸ اسفند ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۷
زمان عمومی سازی اقتصاد رسیده است

رئیس خانه صمت مازندران گفت: خصوص سازی اقتصاد شکست خورده و زمان عمومی سازی اقتصاد رسیده است.

سید مجتبی رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری سلامت(طبنا)مازندران، اظهار داشت: شرایط اقتصادی فعلی محصول سردرگمی، کم تجربگی، عدم استفاده از نیروی انسانی متخصص و مدیریت نوین و هراز گاهی بی مبالاتی برخی سیاستگذاران اقتصادی و نیز وضع تحریم‌های ظالمانه علیه کشور است.
وی ادامه داد: ماحصل این شرایط رکود تورمی، شکاف طبقاتی، تنگی معیشت و حقوق مستمری بگیران و شرایط نا بسامانی اوضاع است.
وی افزود: با توجه اعلام مقامات عالی نظام از جمله شخص ریاست جمهور در ارائه طرح و برنامه توسط فعالان اقتصادی و صاحب نظران و اهل فن «طرح موسوم به تمام» با شعار عمومی سازی به جای خصوصی سازی، هر ایرانی یک سهم وهر استان یک شرکت، عمومی سازی اقتصاد به عنوان دوره گذار از اقتصاد دولتی به اقتصاد خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.
رضوی با تامید بر اینکه طرح تمام حس مشارکت عمومی در مردم را بیدار و تقویت می‌کند و در اقتصاد موجب تحرک شگرفی خواهد شد، افزود: اساس و بنیان این طرح بر پایه قانون تجارت و دیگر قوانین موضوعه بوده و هیچ مسیر ویژه ای برای ثبت آن اتفاق نمی‌افتد و در آن اصرار بر مشارکت متولدان مازندران به عنوان سهامدار داریم و فقط کسانی که کد ملی آنها یکی از شهرها و بخش‌های مازندران باشد قادر به پذیره نویسی خواهند بود.
وی هدف طرح تمام را خروج از شرایط کنونی اقتصادی بیان کرد و گفت: در این طرح سهم ۱۰ هزار ریالی و به صورت وقف عام درنظر گرفته شده است و از سهامداران مبلغی دریافت نمی‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha