نخستین نمایشگاه تولید دانش بنیان کشور در شیراز برگزار می شود

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش بنیان در کشور به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس،علی  فرهادی مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در جمع خبرنگاران گفت: تولیدکنندگان دانش‌بنیان با تلفیق دانش و تولید و استفاده‌ موثر از آن در ارتقا کمی و کیفی محصولات، رشد فنی،بهره برداری بهینه از منابع و افزایش بهره وری گام بزرگی در مسیر رشد و توسعه تولید، صنعت و دستیابی به تولید دانش بنیان بر می دارند.
او با بیان اینکه اقتصاد و تولید دانش بنیان نقش مستقیم در رشد و بهره وری و افزایش تولید ناخالص داخلی دارد، ادامه داد: با توجه به نقش بهره‌وری در رشد اقتصادی و توسعه پایدار و تاثیر دانش بر افزایش تولیدات و تکامل و پیشرفت صنایع، ظرفیت صنعت نمایشگاهی را به عنوان پیشران اقتصاد و تجارت کشور جهت شناسایی و معرفی دستاوردها و برترین های حوزه های تولید و صنعت به میدان آورده ایم.   
مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی تصریح کرد: نخستین نمایشگاه تولید دانش بنیان با عنوان"تولید ایرانی،دانش بنیان"، از روز 31 خرداد ماه تا سوم تیر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس برگزار خواهد شد.
 فرهادی گفت: در این نمایشگاه برترین های صنایع بزرگ و کوچک با محوریت دانش بنیان ها حاضر و ضمن فراهم شدن بستر ارتباط و تبادل اطلاعات و تجربیات و آشنایی با توانمندی یکیدیگر، نسبت به طرح نیازها و انعقاد تفاهم نامه و قرار داد اقدام خواهند کرد.
مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با بیان اینکه در همه نمایشگاه های امسال استان فارس شرکت های دانش بنیان حضور خواهند داشت، گفت: حضور شرکت های دانش بنیان در کنار تولید کنندگان و صنعتگران و تعامل و هم افزایی آنها و همچنین حمایت متولیان می تواند منجر به انعقاد قرار داد و تفاهم نامه هایی شود که نتیجه آن پویایی اقتصاد کشور خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه دستاوردها و نیازهای صنایع محتلف از جمله نفت وگاز،ماشین آلات کشاورزی و صنایع غذایی، صنایع فلزی وشیمیایی،تجهیزات پزشکی و پیراپزشکی،صنایع برق و الکترونیک، صنایع مخابرات و فناوری اطلاعات و صنایع خودرو و لوازم خانگی ارائه و از طریق جلسات کارشناسی، کارگاه های آموزشی برای تحقق اهداف تعریف شده تلاش خواهد شد.
 فرهادی گفت: قطعا با هم افزایی و حمایت بخش های دولتی و خصوصی از تولید دانش بنیان، نخستین نمایشگاه شرکت های دانش بنیان در حوزه نمایشگاهی کشور به نحو مطلوب در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha