کد خبر: ارائه-خدمات-غیرحضوری-3070-در-کارگزاری-ها-ر
۱۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۰
ارائه خدمات غیرحضوری 3070 در کارگزاری ها رایگان است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در جلسه رونمایی از خدمات جدید غیرحضوری که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران استانی برگزار شد،گفت: امروز پرداخت برخط بدهی و احتساب آنی واریزی در حساب کارفرما و تقسیط غیرحضوری و نظام مند بدهی های قبل از صدور اجرائیه به عنوان دو خدمت از طرح 3070 ویژه کارفرمایان و پیمانکاران رونمایی شد.

وی افزود: تا امروز از 30 خدمت غیرحضوری پرمراجعه سازمان تامین اجتماعی 25 خدمت رونمایی شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

وی با اشاره به فراهم شدن امکان ارائه خدمات غیرحضوری طرح 3070 توسط کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: بخشنامه این خدمت، نهم اسفند توسط دکتر سالاری، مدیرعامل این سازمان ابلاغ شد. براین اساس، بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایانی که به هر علت قادر به استفاده از سامانه الکترونیکی این سازمان نیستند می توانند با مراجعه به کارگزاری ها خدمات خود را دریافت کنند.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: خدمات طرح 3070 که در کارگزاری ها ارائه می شود برای بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان رایگان است و هیچ هزینه ای از آنها دریافت نمی شود و وجوه آنها را سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کند.

قریب افزود: تاکید سازمان تامین اجتماعی استفاده مخاطبان از خدمات غیرحضوری است و آنها در هرساعتی از منزل و محل کار می توانند به سامانه غیرحضوری این سازمان مراجعه و خدمات را دریافت کنند. اما برای آن دسته از بیمه شدگان که قادر به استفاده از این امکانات نیستند به مدت شش ماه می¬توانند با مراجعه به کارگزاری از این خدمات برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی گسترده و دارای تنوع فراوانی است، گفت: برای اینکه استفاده از خدمات غیرحضوری فرهنگ سازی و به صورت مطلوب اطلاع رسانی شود بیمه شدگان در مهلت تعیین شده می توانند از این امکان جدید برخوردار شوند و به مرور به استفاده کنندگان از خدمات غیرحضوری بپیوندند.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: طبیعی است هر طرح جدید به مرور زمان بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. در حال حاضر 98 درصد کارفرمایان لیست حق بیمه را اینترنتی ارسال و پرداخت می کنند در صورتی که در زمان آغاز طرح این رقم قابل توجه نبود.

قریب با اشاره به اینکه به صورت مرتب و منظم مسائل و اشکالات طرح 3070 احصاء و رصد می شود،گفت: این مشکلات در جلسات با حضور مدیران و کارشناسان مربوطه به بحث گذاشته می شود و برای رفع آنها تلاش می شود. برای پیشرفت طرح ضمن رفع مسائل آن باید اصلاح فرایندها را مدنظر داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha