عناوین مجله سلامت

آخرین خبرها

ادامه مقالات

 • آیا رژیم تایپ متابولیک یک انتخاب سالم برای شماست؟

  آیا رژیم تایپ متابولیک یک انتخاب سالم برای شماست؟

  رژیم متابولیک یک سبک یا الگوی غذا خوردن است که هدف آن افزایش متابولیسم یا سرعت متابولیسم است. نرخ متابولیسم پایه (BMR) مقدار اولیه انرژی یا کالری مورد نیاز برای حفظ عملکرد بدن در صورت استراحت است. این می تواند از فردی به فرد دیگر بر اساس ترکیب بدن متفاوت باشد.

 • ۲۰ شام رژیمی مختلف؛ از غذاهای فوری تا سیرکننده

  ۲۰ شام رژیمی مختلف؛ از غذاهای فوری تا سیرکننده

  شام رژیمی یکی از مهمترین قسمت‌های برنامه غذایی است که در تامین انرژی مورد نیاز بدن تاثیر ویژه‌ای دارد. برخی افراد تصور می‌کنند که با حذف این وعده غذایی می‌توانند سریع‌تر به وزن ایده‌آل خود برسند. این تصور اشتباه است و وعده شام باید به صورت کامل اما رژیمی مصرف شود.

 • 4 خوراکی که مخفیانه کلسترول شما را افزایش می‌دهد

  4 خوراکی که مخفیانه کلسترول شما را افزایش می‌دهد

  یکی از رایج‌ترین افسانه‌ها یا باورهای غلط در مورد کلسترول و غذا این است که غذاهایی که کلسترول بیشتری دارند همان چیزی هستند که باید محدود کنید. با این وجود، کلسترول رژیم غذایی در واقع تاثیر بسیار کمتری بر سطح کلسترول بدن شما نسبت به آن چه که پیش‌تر تصور می‌شد خواهد داشت.

 • همه چیز درباره رژیم غذایی مدیترانه ای

  همه چیز درباره رژیم غذایی مدیترانه ای

  امروزه با آشکار شدن نقش رژیم غذایی در سلامت انسان، رژیم های متنوعی مورد توجه عموم قرار گرفته اند. رژیم غذایی مدیترانه ای از جمله این رژیم هاست که خاستگاهش کشورهای اطراف دریای مدیترانه به خصوص یونان، اسپانیا و جنوب ایتالیا می باشد و می تواند شانس ابتلا به بیماریهایی نظیر بیماریهای قلبی – عروقی یا آلزایمر را کاهش دهد. در این مقاله اصول اولیه این رژیم را توضیح می دهیم.

 • بهترین رژیم غذایی از دید علم تغذیه

  بهترین رژیم غذایی از دید علم تغذیه

  واقعا تکلیف ما در این آشفته بازار رژیم های متنوع غذایی چیست؟ هرکسی می خواهد رژیم خود را تبلیغ نماید و یا ادعا می کند رژیم او بهترین است. از آنجایی که حتی رژیم های صحیح و اصولی لاغری هم بسیار متنوع می باشند، بهترین راه برای انتخاب این رژیم ها داشتن بینش کافی نسبت به اصول اولیه ای است که یک رژیم صحیح لاغری باید رعایت کند.

 • ۲۰ دلیل برای آنکه بدانیم چرا پرخوری می‌کنیم؟

  ۲۰ دلیل برای آنکه بدانیم چرا پرخوری می‌کنیم؟

  اکثر افراد در طول زندگی خود احتمالا تجربه یک دوره افزایش وزن را داشته‌اند. موضوعی که از یک سو آثار روانی بر آنها داشته و از سوی دیگر بر سلامت بدن آنها نیز تاثیرگذار بوده است. هرچند که بروز چاقی و افزایش وزن می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما، پرخوری یکی از دلایل مهم آن است.

 • برای حفظ سلامت قلب از این غذاها غافل نشوید

  برای حفظ سلامت قلب از این غذاها غافل نشوید

  برخلاف تصور رایج، تغذیه سالم بسیار آسان است، فقط باید به دو قانون اصلی پایبند باشید: غذا را خودتان بپزید و از غذاهای فراوری‌نشده استفاده کنید.

 • ۳ نوشیدنی عالی که چربی‌های بدن را مثل کوره آب می‌کنند

  ۳ نوشیدنی عالی که چربی‌های بدن را مثل کوره آب می‌کنند

  بعضی نوشیدنی‌ها علاوه بر تامین رطوبت بدن به چربی‌سوزی نیز کمک می‌کنند که در کنار تغذیه متعادل و ورزش منظم راهکار مناسبی برای رسیدن به تناسب‌اندام خواهند بود.

 • مواد غذایی مضر و خطرناک برای مردان

  مواد غذایی مضر و خطرناک برای مردان

  اهمیت رژیم غذایی متعادل برای سلامت مردان، ضرورت خوردن سه وعده غذایی برای مردان، هشت خوراکی مفید برای تقویت قلب مردان، شناخت مواد غذایی مضر برای سلامت مردان و لزوم پرهیز از مصرف بدترین غذاها برای مردان را در بسته خبری سلامت بخوانید.

 • ۷ اسموتی انرژی زا برای کاهش وزن

  ۷ اسموتی انرژی زا برای کاهش وزن

  احتمالا این روزها دستور تهیه اسموتی های لاغری را زیاد دیده‌اید. در ادامه دستور تهیه ۷ اسموتی مخصوص کاهش وزن برای شما آورده ایم.

 • چه زمانی غذا بخوریم تا وزنمان کم شود؟

  چه زمانی غذا بخوریم تا وزنمان کم شود؟

  خوب غذا خوردن لزوما فقط به معنای تمرکز بر روی رژیم غذایی مناسب نیست؛ زمانی که غذا می‌خورید (یا نمی‌خورید) هم می‌تواند تفاوت زیادی در سلامتی شما ایجاد کند.

 • چه موادغذایی باعث کاهش انرژی می‌شوند؟

  چه موادغذایی باعث کاهش انرژی می‌شوند؟

  طبیعی است که سطح انرژی در طول روز کمی کاهش یابد اما عوامل مختلفی نیز از جمله میزان خواب، استرس، سطح فعالیت بدنی و غذاها نیز می‌توانند بر این امر تأثیر بگذارند.

 • پنج خوراکی معجزه‌آسا برای چربی‌سوزی

  پنج خوراکی معجزه‌آسا برای چربی‌سوزی

  برخی از مواد غذایی به ما در سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند.

 • واقعیت‌های چربی‌سوزی

  واقعیت‌های چربی‌سوزی

  تولیدکننده‌هایی که سعی دارند محصولات خود را به شما بفروشند اغلب باورهای غلطی را دربارهٔ چربی‌سوزی تبلیغ می‌کنند. آنها می‌خواهند شما باور کنید که محصول آنها با افزایش متابولیسمتان به شما کمک می‌کند وزن کم کنید. در واقع، اشتباه بودن این باورها به اثبات رسیده است و با آگاه شدن نسبت به آنها می‌توانید به روشی درست چربی بسوزانید و لاغر شوید.

 • مواد غذایی مفید برای سلامت جسم و ذهن

  مواد غذایی مفید برای سلامت جسم و ذهن

  اگر اغلب احساس نگرانی و بدخلقی می‌کنید بد نیست نگاهی به رژیم غذایی روزانه‌تان بیندازید. شاید تعجب کنید اگر بدانید غذاهایی که می‌خورید چه اثری بر روح و روانتان می‌گذارند.