عناوین مجله سلامت

آخرین خبرها

ادامه مقالات

 • تنبلی چشم؛ علائم، عوامل و درمان

  تنبلی چشم؛ علائم، عوامل و درمان

  تنبلی چشم که به آن آمبلیوپی نیز می‌گویند از علت‌های اصلی کاهش بینایی در کودکان است. ۳ درصد از بچه‌ها دچار تنبلی چشم می‌شوند که اگر بین 3 تا 6 سالگی تشخیص داده شود و درمان لازم انجام شود بهترین نتیجه را می‌گیرند و درمان در سنین بالاتر گاهی بی‌نتیجه خواهد بود.

 • دلایل پرش پلک چشم و راهکارهای پیشنهادی

  دلایل پرش پلک چشم و راهکارهای پیشنهادی

  وقتی احساس می‌کنید چشمتان می‌پرد، معمولا یکی از پلک‌هایتان است که دچار اسپاسم شده است. عضله‌ی حلقوی چشم که مسئول باز و بسته کردن پلک‌هاست، ممکن است غیرارادی منقبض شده و باعث شود پلک بالا یا پایینتان بپرد.

 • چشم به مغز چه پیام‌هایی می‌فرستد؟

  چشم به مغز چه پیام‌هایی می‌فرستد؟

  زیر مجموعه‌ای از نورون‌های شبکیه چشم ارتباطی متفاوت از بقیه نورون‌های چشم دارد و پیام‌ها جداگانه به مغز می‌فرستد.

 • جسم خارجی در چشم و علائم کمک‌های اولیه

  جسم خارجی در چشم و علائم کمک‌های اولیه

  اگر یک جسم خارجی وارد چشم بشود افراد دچار علائمی مثل درد موقع نگاه کردن به نور، احساس فشار و خونریزی می‌شود که نیازمند رسیدگی فوری و یه سری از کمک‌های اولیه است.

 • با خشکی چشم‌ها در فصل بهار چه کنیم؟

  با خشکی چشم‌ها در فصل بهار چه کنیم؟

  خشکی چشم‌ها در بهار معمولاً با قرارگرفتن در معرض آلرژن‌های خاصی ایجاد می‌شود، مانند گرده‌های گیاهان، گردوغبار و قارچ. ضمناً هم باد در فضای باز و هم پنکه و تهویه‌های فضای داخل می‌توانند رطوبت چشم‌ها را سریع‌تر تبخیر کنند.

 • تنبلی چشم شما را عینکی نمی‌کند!

  تنبلی چشم شما را عینکی نمی‌کند!

  درمان تنبلی چشم بهتر است در دوران کودکی آغاز شود تا بهترین نتیجه را برای فرد فراهم کند. هنگامی که فردی مبتلا به تنبلی چشم یا در اصطلاح پزشکی آمبلیوپی است، مغز روی یک چشم بیشتر از چشم دیگر متمرکز می‌شود و عملا تنبلی چشم را نادیده می‌گیرد. اگر آن چشم تحریک مناسبی دریافت نکند، سلول‌های عصبی مسئول بینایی آن‌طور که باید بالغ نمی‌شوند.

 • راه های درمان و پیشگیری از آب مروارید را بهتر بشناسید

  راه های درمان و پیشگیری از آب مروارید را بهتر بشناسید

  آب مروارید یک بیماری چشمی مربوط به عدسی است؛ در چشم سالم، عدسی باید شفاف باشد تا بتواند نور را به خوبی عبور داده و در فرایند بینایی کمک کند.

 • جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چه عوارضی دارند؟

  جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چه عوارضی دارند؟

  جراحی پلک یک نوع جراحی زیبایی است که پلک‌های افتاده را ترمیم می‌کند.جراحی پلک ممکن است شامل برداشتن پوست،ماهیچه‌ها و چربی اضافی باشدودر نهایت در زیبایی فرد تاثیربگذارد.

 • آب مروارید و اثرات آن روی نعمت بینایی!

  آب مروارید و اثرات آن روی نعمت بینایی!

  آب مروارید عارضه‌ای است که در آن عدسی چشم‌ها، تیره و کدر می‌شود، این عارضه در ابتدا ناچیز است و امکان دارد که تاثیر کمی بر بینایی داشته باشد.