عناوین مجله سلامت

آخرین خبرها

ادامه مقالات

 • تاثیر استرس بر گردن درد

  تاثیر استرس بر گردن درد

  استرس شامل واکنش‌های فیزیکی و روانی نسبت به فشار عصبی یا تهدید و خطر می‌شود. استرس می‌تواند انواع تاثیرات را بر سلامتی بگذارد، از جمله افزایش تنش عضلانی که می‌تواند منجر به گردن‌درد شود. گردن درد، یکی از شایع‌ترین شکایت‌های بیمارانی است که به پزشک مراجعه می‌کنند.

 • پوکی‌استخوان و راه‌های درمان آن

  پوکی‌استخوان و راه‌های درمان آن

  پوکی‌استخوان می‌تواند یک بیماری خاموش باشد و تا مدت‌ها هیچ نشانه و علامتی از خود نشان ندهد. این بیماری تأثیر مستقیمی روی ضعف و آسیب‌پذیری استخوان می‌گذارد و حتی ممکن است فرد تا زمان شکستگی استخوان متوجه آن نشود.

 • علل پوکی استخوان و راه‌های پیشگیری از آن

  علل پوکی استخوان و راه‌های پیشگیری از آن

  یک متخصص ارتوپد گفت: یکی‌از اصطلاحات پزشکی که این روزها بسیار شنیده می‌شود، پوکی استخوان است که با شیوع گسترده، حتی در مواردی افراد نه چندان مسن را نیز درگیر عوارض خود می‌کند.

 • این میوه خوشمزه قاتل پوکی استخوان است

  این میوه خوشمزه قاتل پوکی استخوان است

  خوردن ۵ تا ۶ آلو خشک در روز می‌تواند توده و تراکم استخوان را حفظ کرده و از ابتلاء به پوکی استخوان جلوگیری کند.

 • علت خشکی و درد زانو چیست؟ درمان آن چگونه است؟

  علت خشکی و درد زانو چیست؟ درمان آن چگونه است؟

  یک مشکل رایج در میان سالمندان و آنهایی که فعالیت جسمانی کمی دارند، خشکی زانو است. انعطاف پذیری ضعیف بدن یا عدم توازن عضلانی در پاها، از عوامل بروز خشکی

 • راه‌های جلوگیری از پوکی استخوان

  راه‌های جلوگیری از پوکی استخوان

  باید توجه کرد که یکی از علل مهم مرگ‌ومیر در سراسر دنیا بیماری پوکی استخوان است و بر همین اساس مهم است که بدانیم چگونه می‌توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد تا از عوارض آن در امان بمانیم؟.

 • آرتریت روماتوئید درمان نشده چه خطراتی دارد؟

  آرتریت روماتوئید درمان نشده چه خطراتی دارد؟

  آرتریت روماتوئید یک بیماری پیش‌رونده است و به همین دلیل علائم به مرور بدتر می‌شوند. این بیماری در صورتی که درمان نشود، می‌تواند باعث آسیب به مفاصل شده و مشکلات جدی برای اندام‌های اصلی ایجاد کند. اما راهکارهای درمانی متعددی وجود دارند و درمان مناسب برای کنترل پیشرفت آرتریت روماتوئید ضررویست.

 • عارضه شانه یخ زده چیست؟

  عارضه شانه یخ زده چیست؟

  شانه درد از شایع ترین دردهاست که یکسری علائم ویژه دارد.

 • دلیل و درمان درد گرفتگی عضلات گردن و شانه

  دلیل و درمان درد گرفتگی عضلات گردن و شانه

  اسپاسم گردن به معنای انقباض یا جمع شدن یا لرزش غیرارادی عضلات گردن است که موجب بروز درد و احساس گرفتگی در گردن می‌شود. این اسپاسم و گرفتگی می‌تواند در پاسخ به کشیدگی رباط‌ها و تاندون‌ها، فشار بیش ‌از حد به گردن، ضعف عضلانی یا درد ناشی از آسیب یا اختلال در گردن باشد.

 • چرا کمرم اینقدر درد میکنه؟؛ دلیل همه کمردردها اینجاست

  چرا کمرم اینقدر درد میکنه؟؛ دلیل همه کمردردها اینجاست

  کمردرد بیماری شایعی است که تقریبا هر فردی در طول زندگی خود به آن مبتلا می شود و انواع متفاوتی دارد که عبارتند از کمر درد حاد (شدید)، مزمن و عصبی.

 • آیا بالا رفتن از پله‌ها باعث آرتروز می‌شود؟

  آیا بالا رفتن از پله‌ها باعث آرتروز می‌شود؟

  آرتروزی که بر مفصل زانو اثر می‌گذارد استئوآرتریت نام دارد؛ یک بیماری تخریبی مفصل که ناشی از تحلیل تدریجی پوشش نرمی است که سر استخوان‌ها را می‌پوشاند و غضروف نام دارد.

 • علت‌های اصلی زانودرد و درمان‌های طبیعی آن

  علت‌های اصلی زانودرد و درمان‌های طبیعی آن

  زانو مفصلی بسیار پیچیده است که به ما کمک می‌کند حرکت‌های اساسی مثل راه رفتن، دویدن، پریدن یا بالا و پایین رفتن از پله‌ها را انجام دهیم. مفصل زانو باوجوداینکه بسیار قوی است؛ اما در معرض آسیب‌ها و بیماری‌هایی وجود دارد که می‌توانند درد و ناراحتی ایجاد کنند.

 • معرفی ۳ عامل اصلی که ریسک ابتلا به مچ درد را می‌افزایند

  معرفی ۳ عامل اصلی که ریسک ابتلا به مچ درد را می‌افزایند

  درد مچ دست معضلی آزاردهنده و گاهی ناتوان‌کننده است که بسیاری از ما دست‌کم یک بار آن را تجربه کرده‌ایم. همین شیوع فراوان و کاربردی بودن مچ دست است که گاهی زندگی روزمره ما را مختل می‌کند.

 • ورزش پای پرانتزی؛ تمرینات موثر برای بهبودی ظاهر پاها

  ورزش پای پرانتزی؛ تمرینات موثر برای بهبودی ظاهر پاها

  ورزش پای پرانتزی عموما با هدف تغییر ظاهر پاها توصیه می‌شود. اما یکی سوال مهم این است که آیا این تمرینات در تمامی سنین موثر خواهند بود؟

 • ۶ورزش قوز کمر؛ آیا انحنای کمر درمان شدنی است؟

  ۶ورزش قوز کمر؛ آیا انحنای کمر درمان شدنی است؟

  قوز کمر یا هایپرکیفوز یک ناهنجاری ستون فقرات است که باعث ایجاد حالت خمیدگی رو به جلو در قسمت فوقانی پشت (نخاع قفسه سینه) می‌شود.