کد خبر: اطلس-بیماری-ها،-راهکاری-برای-ارتقاء-حو
۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۳۳

دکتر لاریجانی گفت: برای اتخاذ راهکار مناسب در حوزه سلامت، این گزارش ها و آمار باید به صورت استانی بررسی شوند تا بتوان بر مبنای آن، راهکار مناسب را در هر استان اتخاذ کرد.

به گزارش خبرگزاري سلامت  دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در جلسه وزیر بهداشت با استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در خصوص انتشار اطلس بار بیماری های کشور اعلام کرد: پیش از انتشار این مجموعه اطلاعات ما از حوزه سلامت در نقاط مختلف کشور دقیق نبود و غالب گزارش ها نیز بر اساس آمارهای غیر علمی و غلط ارائه می شد و همین موضوع موجب می شد که دست اندر کاران نتوانند نقشه راه مناسبی را برای حوزه سلامت تدوین کنند.


دکتر لاریجانی در این خصوص افزود: اطلس بار بیماری های جمهوری اسلامی که امروز توسط رییس جمهوری و وزیر بهداشت رونمایی شد براساس پیمایش های دقیق، این مشکل را برطرف کرد به طوری که تمام اطلاعات حوزه سلامت در این اطلس آمده است.


وی گفت: مباحثی نظیر امید به زندگی، میزان مرگ ومیر در کشور، چاقی و دیابت، بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت در این اطلس به صورت مجزا و به تفکیک نقاط مختلف و روشن آمده است.


معاون آموزشی وزارت بهداشت در این خصوص خاطرنشان کرد: اطلاعات کشوری اگرچه مفید هستند اما پراکندگی هریک از مولفه ها در هریک از استان های کشور متفاوت است؛ مثلا استان هایی را داریم که امید به زندگی در آنها کمتر از میانگین کشوری است در حای که این میزان در برخی استان ها بالاتر از میانگین کشوری است؛ به همین دلیل برای اتخاذ راهکار مناسب، این ارقام باید به صورت استانی بررسی شوند تا بتوان بر مبنای آن راهکار مناسب را در هر استان اتخاذ کرد.
وی مطالعات در این پیمایش را بسیار دقیق عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر وضعیت دقیق هر استان در حوزه سلامت در این اطلس موجود است و استانداران و روسای دانشگاه ها می توانند از این اطلاعات دقیق برای بهبود وضعیت سلامت در استان خود استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha