کد خبر: اعزام‌-زائران-سوریه-فعلا-فقط-به-صورت-ه
۱۹ دی ۱۴۰۰، ۱۷:۱۲
اعزام‌ زائران سوریه فعلا فقط به صورت هوایی است

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه اعزام زائران به سوریه در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌های امنیتی فقط به صورت هوایی انجام می شود، گفت : موضوع اعزام زمینی زائران عتبات عالیات به عراق با توجه به‌ تقاضا بسیار مردم در دست پیگیری است و امیدواریم درماههای آتی امکان اعزام زمینی کاروان‌های زائران البته بر اساس قول شفاهی طرف عراقی آن هم به صورت محدود مهیا شود.

به گزارش گروه  اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان در  جریان بازدید از واحدهای مختلف حج و زیارت خراسان رضوی اظهار کرد:بر اساس پیگیری دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت و سفارت کشورمان در عراق در خصوص اعزام زمینی زائران، مسئولان ذیربط عراقی بطور شفاهی قول دادند تا در ماه رجب این امکان فراهم شود اما هنوز مکتوب و قطعی نشده و در حال پیگیری هستیم.

وی همچنین در موضوع حج و عمره هم عنوان کرد: با توجه به تصمیمات وزیر حج و عمره عربستان ؛اقدامات آنها در رفع  موانع زیارت و جهت گیری برای موضوع راه‌اندازی سفرهای حج و عمره مشهود است، لیکن نمی توان  به صورت قطعی در این موضوع اظهار نظر کرد.

رشیدیان افزود: سازمان حج و زیارت آمادگی کامل اعزام زائران به حج و عمره  را با توجه به در نظر گرفتن احتمالات مختلف و چگونگی توافق با کشور عربستان دارد.

وی در ادامه با بیان اينکه زیارت یک مسئله فردی و اجتماعی است که باعث ارتقاء اخلاق فردی و توسعه وحدت بین مسلمانان است، افزود: سازمان حج و زیارت مجموعه ای خدماتی است که ظرفیت هایی مختلفی برای تسهیل در زیارت ایجاد می‌ کند و ارزش‌های دینی و اخلاقی به عنوان یک اصل در رویکرد سازمانی لحاظ می گردد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: به منظور بهبود عملکردها در این حوزه فرآیندهای اجرایی سازمان با کار گسترده کارگروه‌های تخصصی حج و زیارت بازنگری شده تا سازمان به هدف اصلی خود که اصلاح فرآیندهای اجرایی ، برنامه ریزی دقیق تر ، هماهنگی ، هدایت ،نظارت و کنترل دقیق تر عملیات اجرایی است، بپردازد.

رشیدیان با اشاره به طرح نوین عتبات افزود: رویکرد سازمان حج و زیارت در طرح نوین عتبات ایجاد ظرفیت و زمینه فعالیت همه دفاتر زیارتی دارای مجوز به صورت مستقل در موضوع خدمت به زائرین عتبات عالیات و خروج از شرایط مربوط به اختصاص سهمیه ها بود.

وی تاکید کرد: خادمان زائران در سازمان حج و زیارت در این طرح بنا دارند به تمام نیازمندیها و درخواست زائر امام حسین (ع) توجه نموده و ظرفیت خدمت رسانی خود را افزایش داده و وظیفه ما آن است که برای تمامی زوار از طبقات مختلف اقتصادی بسته زیارتی مناسب ارائه دهیم و محدودیت‌های قبلی حوزه خدمات حذف  گردد که در طرح نوین عتبات این مهم به خوبی دیده شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: در طرح نوین عتبات با توجه به فرایندهای اصلاح شده، فعالیت بدون رقابت منفی و تسهیل بیشتر سفر و ایجاد تنوع در بسته های سفر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این طرح ، نیاز به بروزرسانی آموزش‌های کارگزاران زیارتی و اطلاع از شرایط جدید اعزام  زائرین در طرح نوین عتبات باید مورد اهتمام  باشد و اطلاع رسانی مناسب به زائرین در این زمینه انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha