کد خبر: اعلام-جزئیات-پرداخت-مستمری-بیمه-بیکار
۵ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۸
اعلام جزئیات پرداخت مستمری بیمه بیکاری

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ مهدی شکوری، مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در شبکه خبر با اشاره به چگونگی پرداخت مستمری بیمه بیکاری، اظهار داشت: برای تشکیل پرونده بیمه بیکاری یکماه فرصت قانونی وجود دارد.

وی ادامه داد: فردی که در فرورودین ماه سال جاری بیکار شده است در خردادماه حکم بیکاری را صادر می کنیم و بر اساس شماره حسابی که فرد در سامانه بیمه بیکاری دارد این مستمری پرداخت می شود.

مدیرکل امور بیمه شدگان تامین اجتماعی افزود: فرد می‌تواند به سامانه جامع روابط کار تامین اجتماعی مراجعه کند و در روند رسیدگی پرونده مربوط به بیکاری خود قرار گیرد.

شکوری اضافه کرد: سامانه جامع روابط کار تامین اجتماعی در حوزه وزارت تعاون و رفاه اجتماعی تعریف شده و زیر حوزه این سایت سامانه بیمه بیکاری قرار دارد.

وی تصریح کرد:‌در ماه ماه بعد پرداختی مستمری فرد بیکار پرداخت می شود، گفت: در فروردین سال جاری 9453 حکم بیکاری داشتیم و در اردیبهشت 16313 ذو در خرداد ماه 21445 حکم بیکاری داشتیم.

مدیر کل امور بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی ابراز داشت: با لغ بر 47 هزار مقرری بیمه بیکاری را پرداخت کردیم و به محض مشخص شدن وضعیت فرد متقاضی در پانزدهم ماه این مستمری پرداخت می‌شود./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha