کد خبر: اقناع-مشروط-پزشکیان-از-توضیحات-وزیر-به
۲۱ دی ۱۴۰۰، ۸:۵۹

نماینده سوال کننده، مشروط به اینکه وزیر بهداشت در به کارگیری نیروها در وزارتخانه، رویکرد سیاسی نداشته باشد و افرادی را در وزارتخانه به کار گیرد که به طور تمام وقت فعالیت کنند و در خارج از وزارت بهداشت به کار پزشکی خصوصی مشغول نباشند، از پاسخ‌های وزیر بهداشت قانع شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 21 دی ماه) مجلس شورای اسلامی سوال مسعود پزشکیان از بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان درخصوص عدم پایبندی به قانون برنامه و تعهد حین اخذ رای در بکارگیری نیروهای انسانی برای مدیریت دانشگاه‌های منتخب مطرح شد که در نهایت این نماینده پس از استماع توضیحات وزیر مربوطه، از پاسخ های وی به صورت مشروط قانع شد.

گفتنی است زهرا شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس در تشریح سوال پزشکیان از وزیر بهداشت گفت: جناب آقای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قبل از رأی اعتماد در کمیسیون تخصصی و صحن علنی تعهد کلامی دادند که در دانشگاهها و مدیریت های آن بر مبنای قانون برنامه عمل خواهند کرد و بحث تمام وقتی و تلاش در سیستم‌های دولتی تحت مدیریت خود را توسط افرادی که معتقد به قانون و عامل به آن هستند و منافعی در خصوصی نداشته باشند اعمال خواهند نمود. متاسفانه با انتخاب روسای دانشگاه تهران که فعال در خصوصی و سهامدار در آن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول بازرسی و ... که همگی خلاف تعهد و خلاف بیّن قانون می باشد و قابل قبول نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha