معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی در 9 استان متاثر گفت: طی 2 روز گذشته 928 تن از هموطنان در استان های ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، لرستان و هرمزگان از خدمات امدادی بهره مند شده اند.

به گزارش خبرگزاری سلامت، شاهین فتحی؛ معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح گزارش عملیات امدادی سیل و آب‌گرفتگی در سطح کشور در روزهای  29  و 30 اسفندماه گفت: 9 استان ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، لرستان و هرمزگان تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: بر این اساس 928 تن از هموطنان در استان از خدمات امدادی بهره مند شده و 19 تن نیز نجات یافته اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مفقود شدن 4 نفر در سیل استان بوشهر در شهرستان دیر اشاره و تاکید کرد: 63 تیم عملیاتی متشکل از 251 امدادگر و نجاتگر نسبت به ارائه خدمات امدادی به هموطنان در این استان ها اقدام کردند.

به گفته وی، امدادگران علاوه بر تخلیه آب از 150 واحد مسکونی با به کارگیری 28 دستگاه پمپ و لجن کش، به 17 تن خدمات سرپایی ارائه داده و 140 نفر را نیز اسکان اضطراری دادند. همچنین 51 خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده و 25 دستگاه چادر، 365 تخته پتو و 120 تخته موکت نیز میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است و امدادرسانی در فارس و کرمان ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین به عملیات برف و کولاک طی 2 روز گذشته نیز اشاره کرد و افزود: 7 استان آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، فارس، کرمان، قزوین و کردستان روز گذشته متاثر از برف و کولاک بودند که در 15 محورامدادرسانی صورت گرفته و یک هزار و 382 تن نیز خدمات امدادی دریافت کردند.

فتحی با اشاره به اسکان اضطراری 137 نفر و رهاسازی 289 خودرو از برف، گفت: این عملیات با مشارکت 23 تیم امدادگر شامل 78 امدادگر و نجاتگر انجام شده و 420 بسته غذایی نیز میان مسافران در راه مانده توزیع شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha