کد خبر: امضای-تفاهم-نامه-همکاری-میان-سازمان-جو
۱۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۶:۰۸
امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و سازمان جنگل ها

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمد گل‌فشان رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در جلسه امضای تفاهم‌نامه‌ با سازمان جنگل ها که به‌مناسبت هفته منابع‌طبیعی و روز فرهنگ و رسانه امروز در سازمان جنگل‌ها برگزار شد گفت: به گفته رهبر معظم انقلاب کاشت نهال در احادیث و روایات جایگاهی بالا دارد و نیاز است که چنین فرهنگی بین آحاد جامعه ترویج پیدا کند.

گل‌فشان در ادامه با بیان اینکه جمعیت هلال احمر دارای اعتبار و وجهه بین المللی است و اقدامات بشردوستانه اعضا جوانان به ویژه در حوزه منابع طبیعی بازتاب جهانی دارد گفت سازمان جوانان هلال‌احمر در ۱۳۰۰ دانشگاه کشور کانون دانشجویی و در ۸۰۰۰ مدرسه کانون دانش‌آموزی دارد، تصریح کرد: با استفاده از این ظرفیت می‌توان درخصوص موضوعات منابع طبیعی و محیط زیست فرهنگسازی کرد همچنین می‌توان مطالب مرتبط با این حوزه را در برنامه «شاد» که این روزها مورد استفاده دانش‌آموزان کشور است، بارگذاری کرد.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در پایان اظهار کرد: این سازمان در خصوص مشکلات مختلف زیست محیطی و تقویت انگیزه جوانان از طریق برنامه های مشترک فرهنگی آماده همکاری با سازمان جنگل‌ها است.

مسعود منصور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اظهار کرد: حدود ۱۳۴ میلیون هکتار از اراضی ایران یعنی بیش از ۸۳ درصد از مساحت کل کشور برای مدیریت در اختیار سازمان جنگل‌ها قرار دارد و حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی رسالت اصلی ماست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر به دلیل تغییر اقلیم و تخریب منابع‌طبیعی توسط انسان شاهد وارد شدن خسارت‌هایی به مناطق مختلف از جمله کشور خودمان بوده‌ایم، تصریح کرد: طی ۲۰ سال اخیر در کشور بیش از ۲۵۰۰ سیل داشتیم این در حالی است که هر سیل حدود ۷۰ میلیارد تومان خسارت به بار می‌آورد.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه فقر پوشش گیاهی و تخریب آن یکی از عوامل جاری شدن سیل است، گفت: وظایف سازمان جنگل‌ها زیاد و ماموریت‌های فراوانی بر عهده ما است. از این‌رو به‌تنهایی و بدون مشارکت مردم و سایر دستگاه‌ها نمی‌توانیم اهداف خود را پیش ببریم.

منصور ادامه داد: تغییر اقلیم و رفتار نادرست بشر با محیط زندگی خود پیامدهای مختلفی ازجمله وقوع طوفان‌های گرد و خاک، فرونشست زمین، سیل و . . . را به‌دنبال دارد. متاسفانه در برخی نقاط تهران زمین تا حدود ۱۰ سانتیمتر نشست کرده است. از این‌رو باید این مشکلات را با اقدامی جهشی جبران کرد.

وی با بیان اینکه هر نقطه‌ای از محیط زیست که آسیب ببیند سایر نقاط را نیر دچار مشکل می‌کند، تصریح کرد: از این‌رو گفته می‌شود که محیط زیست مرز ندارد.

گفتنی است، در پایان این مراسم، مسعود منصور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و محمد گل افشان رییس سازمان جمعیت هلال احمر تفاهم نامه مشترک همکاری بین دو سازمان را به امضاء رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha