کد خبر: بررسی-مزایای-یادگیری-الکترونیکی-در-آم
۲۶ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۳۸

براساس یک مقاله مروری پرستاری در کشور پیشنهاد می‌شود که این روش به عنوان یک روش ارایه آموزش مؤثر در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورد توجه قرار گیرد. با توسعه آموزش الکترونیکی در دانشکده ها، بیمارستان ها و مدیریت علمی، به ارتقا بهره‌وری نزدیک خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاري سلامت ، این مطالعه از نوع مروری با عنوان « بررسی مزایای یادگیری الکترونیکی در آموزش پرستاری » بود که به‌منظور گردآوری داده‌ها، از مقالات موجود در پایگاه‌های تخصصی Science Direct Pub Med ، SID منتشر شده به هر دو زبان انگلیسی و فارسی و در محدوده زمانی ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ استفاده شد. برای این منظور از روش جستجوی سلسله مراتبی و کلید واژه های آموزش الکترونیکی و آموزش پرستاری استفاده شد. در نهایت ۲۰ مقاله انتخاب و بررسی شد. یافته ها: با توجه به نتایج این مطالعه به طورکلی می‌توان مزایای آموزش الکترونیکی را در چند محور به شرح زیر برشمرد: تعامل بین استاد و دانشجو و عدم نیاز به حضور فیزیکی استاد و دانشجو در کلاس درس، تغییر نگرش و دانش پرستاران و دانشجویان پرستاری، افزایش دانش و آگاهی پرستاران و به روز بودن اطلاعات و نهایتاً ارائه بهترین مراقبت ها در محیط بالین، بهبود نتایج بیماری، ایجاد روشی مناسب برای کارکرد مناسب پرستاری در بالین بیمار، افزایش میزان رضایت مندی پرستاران از به کارگیری این رویکرد آموزشی و افزایش مهارت‌ها و شایستگی‌های پرستاران در زمینه ارائه مراقبت‌ها به بیماران.

با ورود به عصر اطلاعات، نهاد آموزش از نخستین نهادهایی است که دستخوش تغییرات اساسی شده و آموزش الکترونیکی به عنوان پارادیمی جدید، به شکلی پیوسته و فزاینده در حال تغییر محیط آموزشی و یا ارائه بسترهای مختلف یادگیری است. با ایجاد روش یادگیری الکترونیکی فرآیند یاددهی – یادگیری در آموزش پرستاری تسهیل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha