کد خبر: بیمارستان-شفا-یحیاییان-نماد-ارتوپدی-ک
۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۳

وزیر بهداشت که شب گذشته در ادامه بازدیدهای شبانه خود، از بیمارستان شفا یحییان تهران بازدید کرد، مشکلات این بیمارستان مانند کمبود فضای بخش اورژانس، نیروی پرستاری و کمک بهیار را شنید و برای برطرف شدن آنها دستورات لازم را صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته پس از بازدید از این بیماران و در نشستی که با حضور مسئولان بیمارستان، دانشگاه علوم پزشکی ایران و معاونان درمان و پرستاری وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: این بیمارستان نماد ارتوپدی کشور است و لازم است تا تجهیزات و وسایل مورد نیاز آن تامین شود.
وزیر بهداشت با بیان اینکه رفتار ما در تامین تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان در اثرگذاری کار متخصصان ارتوپدی کشور موثر است، افزود: احترام به این بیمارستان، احترام به جامعه ارتوپدی کشور است.
دکتر هاشمی گفت: بخش اورژانس این بیمارستان کوچک و محدود است که ضروری است تا این بخش توسعه یابد زیرا می تواند بار بخش های دیگر را کاهش دهد این بخش باید در زمینی با حداقل 7 هزار متر مربع ایجاد شود که وزارت بهداشت حاضر است 50 درصد از هزینه های آن را تقبل کند و 50 درصد دیگر را نیز دانشگاه علوم پزشکی ایران می تواند پرداخت کند البته از خیرین سلامت نیز نباید غافل شد و باید از آنها در ساخت این پروژه کمک بگیریم.
وزیر بهداشت اظهار داشت: باید برای آینده بیمارستان شفا یحیاییان فکری کنیم و در حاشیه شهر با کمک شهرداری، وزارت مسکن یا بنیاد مسکن شروع به ساخت بیمارستانی بزرگ و مجهز برای جایگزینی شفا یحیاییان باشیم.
دکتر هاشمی همچنین دستورات لازم برای بررسی مشکلات هتلینگ، هزینه های تجهیزات و لوازم مصرفی، کمبود نیروی انسانی غیر پزشک پرستاری و کمک بهیار و توسعه فضای اورژانس این بیمارستان را صادر کرد تا گزارش این مشکلات اوایل هفته آینده در جلسه ای با حضور مسئولان بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح و مشکلات برطرف شود.
بنابر این گزارش در بخش دیگری از این نشست، دکتر محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: این بیمارستان در زمینه ارتوپدی در کشور بی نظیر و بازوی دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت است.
وی با بیان اینکه برای تامین بخشی از هزینه های سنگین این بیمارستان سال گذشته تیم هایی را فرستادیم، افزود: بودجه طرح تحول سلامت این بیمارستان در ابتدا و انتهای سال گذشته 70 درصد افزایش یافت زیرا این بیمارستان جزو بیمارستان های خاص وزارت بهداشت و نیازمند کمک است.
معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: باید برای اعمال جراحی غیر اورژانسی از لوازم وسایل تولید داخل استفاده شود و کمیته های بیمارستان نیز تشکیل و هزینه ها را مدیریت کنند و امیدواریم که امسال بتوانیم ساخت بخش جدید اورژانس این بیمارستان و پاویون ها آن را آغاز کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha