کد خبر: تامین-و-توزیع-400-کپسول-اکسیژن‌ساز-خانگی
۳۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۳
تامین و توزیع 400 کپسول اکسیژن‌ساز خانگی در کشور از سوی هلا‌ل‌احمر

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در این مراسم دکتر محمد حسن قوسیان مقدم گفت: سه اتفاق خوش یمن امروز و اینجا در حال انجام است، ما با اهدای این دستگاه‌های اکسیژن ساز در روز پرستار می‌خواهیم به کمک پرستاران برویم تا بخشی از ظرفیت بیمارستان‌ها آزاد شود.

از توان داخلی خود برای کمک به کشورهای همسایه استفاده کنیم

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: شرکت‌های دانش بنیان ما دارای ظرفیتی هستند که ما می‌توانیم از این ظرفیت هم داخل کشور هم خارج از کشور بهره ببریم و امیدوارم این روند با همراهی سایر خیرین ادامه دار باشد.

وی گفت: شرکت های داخلی ما می‌توانند برای ارائه خدمات پس از فروش خود برنامه‌ریزی کنند؛ بر این اساس باید شرایط طوری تعریف شود تا قطعات یدکی در نمایندگی‌های معرفی شده هم ارائه شود.

دکتر قوسیان مقدم تاکید کرد: ما الان کنار دوستان صلیب سرخ هستیم و این نشان‌دهنده حضور ما در یک خانواده بین المللی با ۱۹۲ کشور است و در واقع بیانگر همکاری بین المللی و کمک کردن به ‌هم در بحران ها است که بسیار اتفاق خوشایندی است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در دورانی که ما تحت تاثیر تحریم ها هستیم به جز کمک‌ های مالی، کمک‌ های دیگری هم وجود دارد که برای دریافت این کمک ها نیازمند استفاده از ظرفیت بین المللی فدراسیون و کمیته بین المللی صلیب سرخ هستیم، به عنوان مثال این ظرفیت بین المللی می‌تواند در خرید واکسن به ما کمک کند.

وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، افزود: این بیماری فضای همدلی و خدمت کردن را در دنیا ایجاد کرده و ما امیدواریم بتوانیم از توان داخلی خود استفاده کنیم تا به کشورهای همسایه هم کمک کنیم.

قوسیان مقدم گفت: جمعیت هلال‌احمر در شهرستان‌ها بانک امانات تجهیزات پزشکی دارد که با فراهم کردن نیاز بیماران از طریق این تجهیزات می‌توان مراجعه به بیمارستان‌ ها را کم کرد.

کمک 250 هزار فرانکی سوئیس برای تهیه دستگاه های اکسیژن ساز

معاون دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران، در این مراسم با اشاره به اینکه مبلغ ۲۵۰ هزار فرانک سوئیس از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ به جمعیت هلال‌ایران با هدف تهیه دستگاه‌های اکسیژن‌ساز برای بیماران اهدا شده است، افزود: با توجه به اینکه بیمارستان‌ها خیلی شلوغ است تهیه این دستگاه‌ها بسیار ضرورت دارد.

دانیل مونیوس روخاس با بیان اینکه ساخت قطعات برای دستگاه‌های اکسیژن‌ساز به شکل کاملا بومی و محلی در ایران من را تحت تاثیر قرار داد، افزود: این ظرفیت در سایر کشورهای منطقه وجود ندارد و با توجه به اینکه الان هم در بحران هستیم، ایران از این ظرفیت برای رفع نیازهای داخلی خودش باید استفاده کند اما شاید در آینده بتوان با استفاده از این ظرفیت بومی به کشورهایی همچون سوریه و یمن که در جنگ هستند هم کمک کرد.

اوی با تاکید بر اینکه الان تمرکز روی درمان است اما قدم بعدی تولید و ارائه واکسن خواهد بود؛ افزود: با وجودی که در سطح بین‌المللی واکسن در حال تولید است، اطلاع داریم که ایران هم در حال ساخت واکسن است و به همین منظور ما به‌عنوان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ آمادگی پشتیبانی از جمعیت هلال‌احمر ایران و سایر مسئولان را داریم تا این واکسن در اختیار مردم ایران قرار بگیرد.

حداقل  به 4000 کپسول اکسیژن و 1000 دستگاه اکسیژن ساز نیاز مندیم

رئیس سازمان داوطلبان نیز در این مراسم با بیان این که امروز ما شاهد یک اتفاق خوب و موثر در حوزه ارائه خدمات در جمعیت هلال احمر هستیم، گفت: بیش از یک دهه از ایجاد بانک امانات تجهیزات پزشکی و توان بخشی جمعیت هلال احمر می گذرد که به صورت امانت در اختیار بیماران نیازمند قرار می گیرد.

محمد نصیری با اشاره به اینکه یکی از تجهیزاتی که در اختیار بیماران قرار گرفته کپسول اکسیژن بوده و الان در بحران کرونا تقاضا برای استفاده از این دستگاه ها بیشتر شده است گفت: ما 1500 دستگاه کپسول اکسیژن و 80 دستگاه اکسیژن ساز در کل کشور داشتیم که نیاز به تقویت داشت. چون در ازای هر یک کپسول اکسیژن 10 نفر متقاضی داشتیم.

وی گفت: با کمک خیران هلال احمر 1000 کپسول اکسیژن به هلال احمر اهدا شد که نیمی از آنها در استان ها توزیع شده و کمک نقدی مردم 400 میلیون تومان برای خرید کپسول اکسیژن بوده است.

نصیری با بیان اینکه با توجه به استمداد ما مبنی بر نیاز به دستگاه و تجهیزات پزشکی برای کمک به بیماران نیازمند مبلغ 250 هزار فرانکی سوئیس معادل تقریبا 6 میلیارد تومان از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ به هلال احمر اهداء شد، افزود: ما توانستیم از طریق یک شرکت دانش بنیان که تولید این دستگاه را بر عهده دارد، 400 دستگاه اکسیژن ساز خریداری کنیم که واگذاری آن از امروز شروع شده و فرایند توزیع در استان ها نیز در حال انجام است.

رئیس سازمان داوطلبان تاکید کرد: برای کمک به بیماران حداقل به 4000 کپسول اکسیژن و 1000 دستگاه اکسیژن ساز نیاز داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha