کد خبر: تبدیل-وضعیت-ایثارگران-کوچک‌ترین-خدمت
۱۴ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۰
تبدیل وضعیت ایثارگران کوچک‌ترین خدمتی است که باید صورت گیرد

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه، با حضور در فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، روند تبدیل وضعیت ایثارگران را بررسی و تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ، دکتر لطیفی گفت: مساله تکریم خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران، دغدغه­ای جدی برای همه ماست؛ فارغ از اینکه ما جزئی از این مجموعه، یا از این قافله عقب باشیم. مساله تبدیل وضعیت ایثارگران بخش بسیار کوچکی از خدمتی است که باید درخصوص ایثارگران صورت بگیرد.

وی ادامه داد: گاهی اوقات ایثارگران در برخی از موارد خجالت می‌کشند عنوان کنند که ایثارگر هستند؛ چراکه این تصور وجود دارد که ایثارگران امکاناتی دریافت کرده‌اند اما وقتی خوب نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در برابر عظمت این کار بزرگ، برای خانواده معظم شهدا اقدام خاصی صورت نگرفته است. ما مکلف و موظفیم در هر منصبی که هستیم به این مساله رسیدگی کنیم.

دکتر لطیفی با اشاره به موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران، تصریح کرد: همکاران ما در سازمان اداری و استخدامی کشور، ۹ مرحله را برای فرآیند تبدیل وضعیت ایثارگران تعریف کردند که تنها مرحله اول آن حضوری و مابقی از طریق سامانه صورت می‌گیرد. ما در سامانه پاکنا لحظه‌به‌لحظه می‌توانیم روند کار را رصد کنیم.

وی اضافه کرد: مراحل فرآیند کار بدین شکل است که نخست ایثارگر حضوری در دستگاه اجرایی خود، درخواست اولیه ثبت می‌کند و سپس موضوع از سوی کارگزین دستگاه‌های اجرایی بررسی و بعد از تأیید ذی‌حساب، تأیید بالاترین مقام استان و تأیید بالاترین مقام ستاد، ‌شناسه‌ای استخدامی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور صادر می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به دغدغه‌های دستگاه‌های اجرایی در این فرآیند، بیان داشت: تناسب ‌نداشتن پست‌های موجود و تعداد درخواست‌های تبدیل وضعیت و همچنین نداشتن شرایط احراز ازجمله دغدغه‌ها و مشکلات دستگاه‌های اجرایی در این فرآیند است که ان­شاءالله با همکاری شما و دستگاه­های اجرایی آن را عملی کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha