کد خبر: تدوین-و-اجرای-برنامه-نشاط-و-تندرستی-پر
۱۶ فروردین ۱۳۹۶، ۸:۵۷

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور تدوین و اجرای برنامه «نشاط و تندرستی پرستاران کشور» را مهم‌ترین اولویت کاری در سال ۹۶ برشمرد و افزود: این برنامه به‌زودی تدوین و به جامعه پرستاری کشور ارائه می‌شود.

 به گزارش خبرگزاري سلامت دکتر علی‌محمد آدابی اظهار امیدواری کرد که با اجرای برنامه «نشاط و تندرستی ویژه پرستاران کشور» از بروز حوادث ناگوار و وقایع تلخ مرگ پرستاران براثر کار زیاد جلوگیری شود.

وی تلخ‌ترین خاطره سال گذشته را از دست دادن ۱۰ همکار جوان پرستار براثر کار زیاد و سندرم کاروشی دانست و گفت: متأسفانه امسال هم در ۱۲ فروردین یکی از همکاران جوان ما در بیمارستان فیروزگر فوت کردند و بر غم  و آلام ما افزود.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور خوشایندترین اتفاق در سال گذشته را منوط به میزان آگاهی پرستاران و حضور پرشور آن‌ها در مراسم مختلف از جمله روز پرستار، همایش‌ها و میتینگ‌های پرستاری دانست و گفت: برگزاری و حضور چشمگیر پرستاران در جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی در اهواز یکی از نمونه‌های بارز آن است.

آدابی تشکیل حدود ۵۰۰ انجمن حرفه‌ای در سطح کشور زیر نظر سازمان نظام پرستاری کشور را از دیگر برنامه‌های این سازمان در سال جدید برشمرد و افزود: این انجمن‌ها مسایل علمی و صنفی پرستاران را به شکل انجمن و در گروه‌های کوچک زیر نظر سازمان نظام پرستاری پیگیری و نظارت می‌کنند.

وی وظیفه این انجمن‌های حرفه‌ای را پیگیری مسایل علمی و صنفی پرستاران با تشکیل کلوپ‌هایی با موضوع دیابت، چاقی، تالاسمی، ایدز و …. دانست و گفت: این انجمن‌ها به کمک مددجویان در جامعه می‌روند و در سطوح مختلف پیشگیری، مراقبت‌های درمانی و حتی مراقبت‌های پس از بیمارستان خدماتی را ارائه می‌دهند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با اعتقاد به این‌که قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مهم‌ترین قانون برزمین مانده جامعه پرستاری است، گفت: تعرفه هوم کر نیز در آخرین جلسات شورایعالی بیمه در روزهای پایانی سال به تصویب رسید و با حضور و تلاش دکتر عابدی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مقرر شد پرداخت کارانه پرستاران به اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری موکول شود که البته نقطه امید و عطفی است که پس از گذشت یک دهه از تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا شد.

دکتر آدابی با انتقاد از اجرای ناقص اعطای پروانه صلاحیت حرفه‌ای یادآور شد: سازمان نظام پرستاری کشور به‌عنوان متولی به‌حق عملاً هیچ نقشی در تدوین آیین‌نامه آن نداشته است و بر همه موارد این آیین‌نامه ایراد وارد می‌کند در می‌کوشد در سال جدید با تدوین آیین‌نامه‌ای از نظر قانونی نسبت به اعطای پروانه صلاحیت حرفه‌ای زیر نظر این سازمان اقدام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha