کد خبر: تصویب-قانون-مالیات-بر-ارزش-افزوده-گام-م
۲۲ فروردین ۱۴۰۰، ۱۱:۵۴

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از  خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین) مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: این قانون یکی از قوانین مادر و اساسی بوده که در حوزه اصلاحات اقتصادی کشور تاثیرگذار است و امروز با همت اعضای کمیسیون و نمایندگان مراحل نهایی خود را با رفع ایرادات شورای نگهبان به اتمام رساند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده به شفافیت اطلاعات اقتصادی، دریافت مالیات عادلانه و جلوگیری از فرار مالیاتی کمک می کند، افزود: یکی از موضوعات بسیار مهمی که با اجرای این قانون محقق می شود، حذف ممیزمحوری و جایگزینی سامانه محوری است.

وی با تاکید بر اینکه رسیدگی به حل اختلافات در قانون مالیات بر ارزش افزوده، بسیار شفاف و عادلانه مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: در این قانون به بخش خصوصی و تولیدکنندگان در حوزه پرداخت مالیات توجه ویژه ای صورت گرفته است. همچنین مشکلات استقرار مالیات در قانون مالیات بر ارزش افزوده تعیین تکلیف شده است.

قالیباف ضمن تشکر مجدد از نمایندگان، مسئولان اقتصادی  و دولت برای همراهی جهت تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده خاطرنشان کرد: امیدوارم با اجرای این قانون، جبران کسری بودجه از محل درآمدهای مالیاتی و گمرکی صورت گیرد که یکی از گام های جدی در این بخش است. امیدوارم با تصویب چنین قوانینی گامی به سمت اصلاح جدی و اولویت دار مسائل اقتصادی برداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha