تعیین تکلیف بیمارستان نیمه‌کاره هلال‌احمر ایران و راه‌اندازی بیمارستان براساس نیازهای درمانی کشور عمان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر کریم همتی با اعلام این خبر گفت: در سفر به کشور عمان و به منظور بررسی وضعیت بیمارستان هلال احمر ایران در این کشور، چند جلسه متعدد با سفیر و معاونین و اعضای سفارت ایران در عمان در همین خصوص و همچنین بازدید میدانی از محل بیمارستان که سال 1393 خریداری شده و به شکل یک ساختمان نیمه کاره و بدون استفاده رها شده است، انجام شد.

وی افزود: ساختمان این بیمارستان بعد از خریداری، نیمه کاره رها و بسیاری از تعهدات فروشنده انجام نشده و بر خلاف آنچه که قرار بوده طبق قرارداد منعقد شده، پرداخت مبلغ خرید بیمارستان به شکل تدریجی انجام شود، همان سال و ظرف چند ماه، کل مبلغ قرارداد که به قیمت امروز، 14 میلیون و 300 هزار دلار یا 5.5 میلیون ریال عمانی بوده پرداخت شده در صورتی که هیچکدام از تعهدات فروشنده انجام نشده است.

دکتر همتی گفت: بعد از بازدید از بیمارستان با فروشنده ساختمان نیز در خصوص انتقال سند و سایر تعهدات فروشنده جلسه داشتیم. علاوه بر آن، امروز قبل از ظهر با مشاور و معاونین وزیر بهداشت کشور عمان در همین زمینه جلسه ای برگزار شد و دیدگاه های طرفین در خصوص نیازمندی های درمانی عمان و همکاری هایی که می توان داشت، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: بعد از بازگشت به تهران، زمینه های همکاری دو کشور بررسی و فرایندهای منتج به انتقال سند بیمارستان انجام و سپس مراحل تجهیز و راه اندازی بیمارستان آغاز خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha