حجم باران در ۲۴ ساعت اول بیش از ۵۰ میلیمتر بوده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت و به نقل از روابط عمومی خدمات شهری؛ اصغر عطایی، مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران درباره وضعیت پایتخت در بارندگی های ۴۸ ساعت اخیر گفت: بارندگی وارد ۲۴ ساعت دوم شده است و خوشبختانه شرایط خیلی خوب است.

او با اشاره به اینکه همه عوامل در سطح شهر حضور دارند بیان کرد: نزدیک به ۳۰ هزار نفر کارگری که در بخش خدمات شهری و فضای سبز در سطح شهر تهران در روزهای عادی اقدامات مربوط به بوستان ها و رفت و روب را انجام می دهند کاملا بر بارش ها نظارت می کنند.

عطایی گفت: علاوه بر این افراد، عوامل دیگری نیز مانند کارگرهای مسیل های نواحی و ... به صورت ویژه در زمان بارش کار می کنند. همه گشت ها و کنترل ها چه در ستاد و چه در بخش های دیگر کاملا آماده هستند. در خود ستاد نیز در معاونت خدمات شهری شهرداری، شهر را پهنه بندی شده است مسئولیت هایی تعیین شده و به صورت مستمر کنترل می شود.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران توضیح داد: به وسیله دوربین های کنترل ترافیک نیز شهر و آبگرفتگی ها کنترل می شوند. هیچگونه آبگرفتگی که قابل توجه باشد تاکنون وجود نداشته و آبگرفتگی های مختصری که به وجود آمده است نیز به دلیل حضور عوامل به سرعت رفع می شود. شرایط بسیار خوب است.

عطایی گفت: بارش پرحجمی بوده است. حجم باران در ۲۴ ساعت اول بیش از ۵۰ میلیمتر بوده است که معمولا در شهرها نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ میلی متر بارش باعث اعلام خطر برای آبگرفتگی های زیاد و حتی سیل می شود که در حاشیه رودخانه ها کسی اتراق نکند. خوشبختانه در تهران همه چیز عادی و تحت کنترل است. همه عوامل مجاری ها را تحت کنترل دارند و مشکل خاصی به وجود نیامده است.

او گفت: با توجه به اینکه هواشناسی اعلام کرده بارندگی ها تا پایان هفته ادامه دارد، این آمادگی وجود دارد که هم در موضوع باران و هم افزایش برودت هوا در بلندی ها و شمال شهر و امکان بارش برف اقدامات لازم انجام شود.

کد خبر حجم-باران-در-۲۴-ساعت-اول-بیش-از-۵۰-میلیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =