کد خبر: حضور-20-هزار-بازرس-بهداشت-در-برنامه-سلام
۱۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۳۳

وزیر بهداشت با بیان این که سازمان های مختلفی مثل غذا و دارو، دامپزشکی و اصناف  درحوزه سلامت مواد غذایی فعالیت دارند، تاکید کرد: باید همه دستگاه‌های مسئول وظیفه خود  را به درستی انجام دهند تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

به گزارش خبرگزاري سلامت دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم مانور برنامه سلامت نوروزی با اشاره به استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و افزایش نیروهای بهداشتی از طریق خرید خدمت علاوه بر نیروهای موجود در دانشگاه های علوم پزشکی ، گفت: تلاش می کنیم تمام اماکن عمومی و مراکز عرضه مواد غذایی با همکاری اتحادیه های صنفی و با بهره‌گیری از تجهیزات جدید آزمایش در محل حداقل یکبار بازرسی شوند.
وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت رعایت حداقل استانداردهای بهداشتی در ارائه مواد غذایی و بهداشت از سوی مراکز عمومی و ارائه دهنده مواد غذایی افزود: در صورتی که تخلف از سوی واحدهای صنفی کوچک باشد به آنها تذکر داده می شود و در مراحل بعدی جریمه و معرفی به مراجع قضایی صورت می گیرد.

دکتر هاشمی با اشاره به نظارت و بازرسی 20هزار بازرس بهداشت در برنامه سلامت نوروزی از ساعت ۸ صبح تا 10 شب بر اماکن عمومی و اغذیه فروشی ها، افزود:  انتظار همه مردم و خانواده‌ها این است که ارائه کنندگان و فروشندگان مواد غذایی و آشامیدنی امانتدار مردم باشند و انصاف را در عرضه مواد غذایی رعایت کنند.

 وزیر بهداشت در ادامه در خصوص نظارت بر دستفروش ها گفت: وزارت بهداشت طبق قانون وظیفه دارد بر مراکز شناسنامه دار و دارای مجوز نظارت کند و نظارت بر دستفروشی ها و عرضه کنندگان مواد غذایی در کنار خیابان به عهده صنوف، وزارت کشور و شهرداری هاست.
دکتر هاشمی با بیان این که بخش مهمی از تخلفات، مربوط قاچاق و واردات غیر قانونی است، افزود: باید دستگاه های مرتبط در این زمینه نظارت کنند.

 وی با بیان این که سازمان های مختلفی مثل غذا و دارو، دامپزشکی و اصناف  درحوزه سلامت مواد غذایی فعالیت دارند، تاکید کرد: باید همه دستگاه‌های مسئول وظیفه خود  را به درستی انجام دهند تا سلامت مردم به خطر نیفتد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha