کد خبر: حمایت-وزارت-ورزش-و-کمیته-ملی-المپیک-زمی
۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۴
حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک زمینه‌ساز افتخارات اسکیت شد
به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، بهمن محمدرضایی رییس فدراسیون اسکیت به مناسبت هفته دولت با اشاره به موفقیت‌های حوزه ورزش در گفتگو با پایگاه خبری این وزارتخانه اظهار داشت: از زمان حضور دکتر سلطانی‌فر در وزارت ورزش و دکتر صالحی امیری در کمیته ملی المپیک با اتحاد و هم‌افزایی که ایجاد شد فدراسیون‌های ورزشی توانستند بهترین بهره ببرند و موفقیت‌های ما نسبت به گذشته بیشتر شد و این موضوع را می‌توان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت تدبیروامید در بخش ورزش دانست. رشته‌ای مانند اسکیت در گذشته زیاد مورد توجه قرار نمی‌گرفت ولی توجه ویژه دکتر سلطانی‌فر به این نوع رشته‌ها باعث شد فدراسیون اسکیت در سه سال گذشته بیشترین افتخارات را کسب کند.
وی راه‌اندازی پیست اسکیت روی یخ را یکی از برنامه‌های موفق این فدراسیون برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی ما در فدراسیون راه‌اندازی این رشته بود که خوشبختانه توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم و به عضویت فدراسیون جهانی اسکیت روی یخ درآمدیم. با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده تیم ملی کشورمان در آبان‌ماه اولین حضور رسمی خود را در این مسابقات خواهد داشت.
وی در ادامه با اشاره به موفقیت‌های چند سال اخیر فدراسیون اسکیت گفت: در سال 96 موفق شدیم دو مدال نقره تیمی در مسابقات جهانی بنگلادش کسب کنیم که کاپ آن به موزه ورزش اهدا شد. همچنین یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز انفرادی در مسابقات جهانی رولر گیمز چین بین 47 کشور شرکت کننده به دست آمد. در سال 97 دو مدال طلا انفرادی و تیمی، دو مدال نقره انفرادی و سه مدال برنز انفرادی و تیمی در هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی اسکیت آسیا به دست آمد. همچنین در این سال توانستیم کرسی نایب رییسی فدراسیون آسیا را نیز کسب کنیم.
رییس فدراسیون اسکیت همچنین درباره دستاوردهای سال 98 خاطرنشان کرد: یک مدال نقره انفرادی و دو مدال برنز انفرادی نتیجه تلاش اسکیت‌بازان کشورمان در سال 98 بود که در مسابقات جهانی رولرگیمز اسپانیا به دست آمد. در بخش زیرساخت‌ها و فعالیت‌های عمرانی نیز جزو فدراسیون‌های پیشتاز بودیم. هشت پیست استاندارد اسکیت سرعت در مراکز استان‌های کشور که بطور میانگین هر پیست فضایی بالغ بر ۵۰۰۰ متر مربع به فضای ورزشی کشور اضافه نموده است ساخته و راه‌اندازی شد.
او ادامه داد: ۳۵۰ متر مربع ساختمان اداری فدراسیون در استادیوم آزادی ورودی پارکینگ شماره ۱۷ در سال ۱۳۹۷ شروع و در همان سال مورد بهره برداری قرار گرفت. کمپ تیم‌های ملی اسکیت در مجموعه ورزشی آزادی به مساحت ۳۵۰ متر مربع، مشتمل بر ۸ باب اتاق با گنجایش ۹۶ نفر در سال ۱۳۹۷ شروع و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۵۰٪ در حال تکمیل شدن است. همچنین ساختمان مدیریتی فدراسیون در محل استادیوم آزادی به مساحت ۱۲۰ متر مربع در سال ۱۳۹۷ شروع و تا کنون با پیشرفت فیزیکی ۶۰٪ در حال تکمیل شدن است.
وی در ادامه افزود: کسب مقام های درخشان توسط دو دختر ورزشکار رشته اسکیت برد در مسابقات مجازی آسیایی، کسب مقام سوم مسابقات مجازی اسکیت فری استایل در روسیه توسط دختر ورزشکار کشورمان، چاپ ٤ جلی کتاب توسط کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون اسکیت، افتتاح و راه اندازی پیست اسکیت یخ بازار بزرگ ایران، اعزام سه ورزشکار دختر اسکیت برد توسط فدراسیون اسکیت به مدت ٢ هفته جهت حضور در کمپ آموزشی نانجینگ چین، ساخت ورودی ورزشکاران به مسابقات اسکیت، تجهیز و بازسازی پیست اسکیت آزادی از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت اخیر بوده است.
محمدرضایی در پایان گفت: مواردی که یاد شد بخشی از دستاوردهای این فدراسیون در سه سال اخیر است که ثمره تلاش همه اعضای فدراسیون و همچنین حمایت‌های بی‌دریغ وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک است. شاید تا چند سال قبل توجه مسئولین تنها به چند رشته ورزشی معطوف شده بود که با درایت دکتر سلطانی‌فر همه رشته‌های ورزشی با تحول قابل توجهی همراه شدند و حاصل آن موفقیت‌های کسب شده اخیر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha