کد خبر: خودکفایی-در-تولید-واکسن-کووید-در-دولت-د
۲۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۰
به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت بهداشت که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: اکنون هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند استان‌های مرزی کمتر از مرکزنشینان از مراکز و تجهیزات بهداشتی کمتر برخوردار است. از همه مهم‌تر روز اولی که با کرونا آشنا شدیم ۲ آزمایشگاه مولکولی داشتیم که امروز به بیش از ۴۰۰ آزمایشگاه در دورترین نقاط کشور حتی مرزهایی که قابل باور نبود نیز دایر شده است. اکنون نه برای تشخیص کووید بلکه برای تشخیص هیچ پدیده نوظهور دیگر مشکل نداریم.
وی افزود: پایان دولت تدبیر و امید به عنوان سال رکورد توسعه زیرساخت‌ها با تمام مشکلات ناشی از تحریم و با اندکی تاخیر حدود ۱۴ هزار تخت بیمارستانی به تخت‌های بیمارستانی کشور افزوده خواهد شد.
عید قربان ۲ یا ۳ پروژه بسیار بزرگ را افتتاح خواهیم کرد
دکتر نمکی تاکید کرد: امروز یک هزار و ۲۰۰ تخت در تهران و اکثر استان‌های کمتر برخوردار و شهرهای دورتر افتتاح خواهیم کرد. با یک هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی اعم از خانه بهداشت، مرکز بهداشتی درمانی، مرکز جامع سلامت در حاشیه شهرهای کمتر برخوردار در اقصی نقاط مملکت را به عنوان جشنواره توسعه و تکمیل زیرساخت‌های سلامت و پیشگیری در هفته‌های آتی خواهیم داشت.
وی گفت: روز عید قربان ۲ یا ۳ پروژه بسیار بزرگ را افتتاح خواهیم کرد که در تاریخ بعد از انقلاب کشور این تعداد تخت و زیرساخت را نداشتیم.
دکتر نمکی گفت: امروز در اوج تنگناها و سختی‌ها به ۵ یا ۶ کشور دارای تکنولوژی ساخت واکسن کووید پیوسته‌ایم. آیندگان خواهند فهمید در این دولت در یک سال راه ۲۰ ساله را پیمودیم. این زیرساخت توانست کشور ایران را در مقابل دراز کردن دست مقابل بیگانگان بیمه کند، بیگانگانی که در اغلب اوقات ما را تنها گذاشتند.
وی در پایان گفت: امروز ۲ مجموعه و در هفته‌های آتی مجموعه‌های دیگر به این مجموعه واکسن می پیوندند و خودکفایی در تولید واکسن کووید در دولت دوازدهم اتفاق خواهد افتاد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha