کد خبر: در-تامین-روغن-خام-مورد-نیاز-واحدهای-تول
۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۵:۳۲
در تامین روغن خام مورد نیاز واحدهای تولیدی مشکلی نداریم

به گزارش  گروه اقتصاد سلامتی خبرگزاری سلامت به نقل از شاتا، عباس قبادی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، در خصوص توزیع روغن، بیان کرد: در سال‌های گذشته کارخانجات روغن حدود 15 روز تعطیلی داشتند( تعطیلات نوروز) که امسال مقرر شد تعطیلی ها به حداکثر سه روز کاهش یابد و کارخانجات با سه شیفت کار کنند تا کسری روغن در بازار جبران گردد.

حلب مورد نیاز کارخانجات روغن تأمین شده است

وی با اعلام اینکه سهمیه ورق نیز برای کارخانجات روغن در نظر گرفته شده است، بیان کرد: مقرر شد که کل نیاز حلب کارخانجات روغن تأمین گردد که خوشبختانه معاونت امور صنایع وزارت صمت این کار را انجام داده است.

معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت در ادامه بیان کرد: در این جلسه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گزارشی از روند قیمت‌ها در بازار را ارایه داد که بر اساس این گزارش در هفته گذشته تنها در سه یا چهار قلم کالا افزایش قیمت داشته ایم و در مابقی کالاها ثبات نسبی حاکم بوده است و در حوزه کالاهای اساسی نیز شرایط خوبی داریم.

روند ورودی کالا به کشور باثبات و مناسب است

قبادی با بیان اینکه گزارشی از روند ورودی کالا به مجموعه بنادر و گمرکات کشور نیز در این جلسه داده شد، گفت: روند ورودی کالا به کشور باثبات و مناسب است، رقم های قابل توجهی کالا در بنادر و گمرکات کشور در حال ترخیص است.

قبادی اضافه کرد: ورودی کالا به کشور به نسبت هفته گذشته بالغ بر 450 هزار تن بوده است که عدد خوبی است.

پیشنهادی برای رونق تهاتر، صادرات و واردات کالا در مرز سیستان وبلوچستان

وی در پایان با اشاره به پیشنهاد استانداری سیستان و بلوچستان در خصوص مرزنشینان آن استان، بیان کرد: ببر اساس این پیشنهاد تهاتر و صادرات و واردات کالا در مرز رونق خواهد گرفت و ان شالله این پیشنهاد که در ستاد تنظیم بازار نیز به تصویب رسید؛ مورد موافقت مسئولان قرار بگیرد تا بخشی از نیازهای استانهای شرقی از این طریق حل شود و کمکی نیز به مردم آن منطقه باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha