کد خبر: دستگیری-سارقان-حرفه-ای-تحت-تعقیب-در-الب
۳ آبان ۱۳۹۹، ۲۰:۱۴

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری پلیس،سرهنگ "محمد نادربیگی" ، اظهار داشت : در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در مناطقی از عظیمیه ، اسلام آباد و شهرستان فردیس به شیوه تخریب توپی قفل در و بالکن رویی و اعلام شکایت شهروندان در این خصوص، رسیدگی به این پرونده ها در اختیار تیم ویژه ای از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرزقرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با بررسی صحنه های سرقت و انجام تحقیقات میدانی، موفق به شناسایی یکی از متهمان شدند که در بررسی سوابق وی محرز شد نامبرده بیش از 14 فقره سابقه  کیفری سرقت و قتل است و در حال حاضر با همدستی یک خانم پس از شناسایی منازل خالی از سکنه و با استفاده از خودروهای پژو پارس و سمند اقدام به سرقت از منازل می کنند .

سرهنگ نادربیگی  بیان داشت: دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت تا اینکه پس از چندین روز تلاش شبانه روزی کارآگاهان، رد متهم را در شهرستان ملارد استان تهران شناسایی و پس از دریافت نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را به همراه همدستش دستگیر کردند.

به گفته وی در بازرسی از محل تعداد زیادی اموال سرقتی شامل فرش دستباف، لوازم خانگی، کفش ، پوشاک، نقره، کوله پشتی، ساعت مچی و اشیاء قیمتی کشف شد.

این مقام انتظامی افزود: متهم پس از انتقال به  پلیس آگاهی در ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که با تشکیل یک باند 4 نفره اقدام به 70 فقره سرقت از منازل مسکونی به شیوه تخریب در منزل و بالکن رویی در شهرهای مختلف از جمله کرج، زنجان، قم ،تهران و مازندران کرده اند.

سرهنگ نادربیگی با بیان این که ارزش اموال مسروقه 110 میلیارد ریال برآورد شده است گفت : محل های سرقت توسط متهمان بازسازی و تعدادی از شکات نیز شناسایی شدند که شکایت آن ها در حال رسیدگی است.

این مقام انتظامی با بیان این که متهمان برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار دارند اظهار داشت : تلاش برای شناسایی سایر متهمان و مالخران ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان گفت: با حکم دادستان عمومی و انقلاب استان البرز، تصویر بدون پوشش متهمان در رسانه ها منتشر تا چنانچه افرادی به این شیوه مورد سرقت قرار گرفتند به پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج- میدان طالقانی- ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: شهروندان می توانند جهت شناسایی اموال خود به سامانه نما مراجعه و شماره سریال اموال به سرقت رفته خود را به این سامانه اعلام کنند تا از طریق پلیس آگاهی به آن ها اطلاع رسانی شود.*

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha