کد خبر: دلالی-عامل-مضاعف-گرانی-مرغ-در-مرکز-تولی
۲۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۰

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان، حمیدرضا ابوطالبی در اردستان اظهار کرد: کل شهرستان اردستان ۱۲۳ واحد مرغداری داردو در شهر زواره نیز ۴۰ واحد مرغداری با ظرفیت بیش از یک و نیم میلیون قطعه مرغ فعال است.

به گفته وی، بخش زواره دارای دو داروخانه دامپزشکی و یک کلینیک دامپزشکی و ۴ کارخانه خوراک دام و طیور است و تا کنون مرغداران منطقه با تسهیلات عالی و راندمان بالا در تولید مرغ با کیفیت در استان اصفهان عمل کرده‌اند.

این مسئول تصریح کرد: یکی از مهمترین علل گرانی مرغ در شهرستان اردستان نبود کشتارگاه مستقل است که موجب شده مرغ‌های پرورش یافته جهت کشتار و توزیع به شهرهای خارج از اردستان که اکثرا به اصفهان و تهران است ارسال شود.

ابوطالبی عنوان کرد: کشتار مرغ در اصفهان و برگشت گوشت سفید به شهرستان به علت واسطه‌گری و دلال بازی باعث افزایش قیمت مرغ می شود؛ عدم کشتار مرغ توسط عاملان توزیع در شهرستان و خرید مرغ آماده از واسطه‌ها با بار مالی و بعضا خرید مدت‌دار مرغ کشته، باعث افزایش قیمت می‌شود.

عضو هیأت مدیره تعاونی مرغ تخم‌گذار اردستان با اشاره به متضرر شدن شدید مرغداران و عدم حمایت بانک‌ها در ایام کرونا عنوان کرد: مدتی هست به دلیل نوسانات قیمت و نبود نهاده‌های مرغداران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند که در صورت ادامه پیدا کردن این رویه آینده صنعت مرغداری به خطر می‌افتد.

وی در ادامه تصریح کرد: در ایام کرونا مرغداران ضررهای زیادی متقبل شدند و خواهشمندیم که متولیان امر با تسهیلات قرض الحسنه متصدیان این صنعت را دریابید.

رئیس جهاد کشاورزی اردستان هم در این باره گفت: شهرستان اردستان رتبه اول تولید مرغ در استان اصفهان را دارد، در شهرستان اردستان ۱۲۳ واحد مرغ گوشتی و ۱۱ واحد مرغ تخم‌گذار داریم.

علی اکبر صالح افزود: در هفته‌های گذشته تولید جوجه‌ریزی در استان و کشور با افت همراه بوده است و این امر موجب گرانی مرغ شده است.

وی در ادامه گفت: یکی از اصلی‌ترین مشکلات شهرستان نبود کشتارگاه مرغ است که باعث تفاوت قیمت گوشت سفید با اصفهان شده است، در ماه‌های اخیر مرغداران با نبود و کمبود نهاده‌های مرغداری‌ها مواجه شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha